Liverpool bolji od Newcastlea, novi poraz Evertona

epa06419267 Liverpool’s Virgil van Dijk (C) celebrates scoring the 2-1 lead during the English FA Cup third round soccer match between Liverpool and Everton held at the Anfield, Liverpool, Britain, 05 January 2018.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Liverpool je u posljednjoj subotnjoj utakmici 29. kola engleske Premierlige na svom Anfieldu slavio sa 2:0 protiv Newcastlea. ‘Redsi’ su poveli u 40. minuti preko nezaustavljivog Moa Salaha, koji je iskoristio asistenciju Alexa Oxlade-Chamberlaina. Konačni rezultat postavio je Sadio Mane u 55. minuti nakon fantastične akcije domaćih i asistencije Roberta Firmina. Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za Liverpool.

U ranijim utakmicama Watford je pogotkom Deeneyja slavio protiv WBA, Tottenham je s dva gola Heung-Min Sona pobijedio Huddersfield, a Swansea je s 4:1 bio bolji od West Hama. Southampton i Stoke odigrali su bez golova, Leicester i Bournemouth igrali su 1:1, a Everton je protiv Burnleyja (1:2) doživio još jedan poraz.