LIJEČNICI Karius je u finalu LP-a branio s potresom mozga

epa06765815 Liverpool goalkeeper Loris Karius reacts after losing the UEFA Champions League final between Real Madrid and Liverpool FC at the NSC Olimpiyskiy stadium in Kiev, Ukraine, 26 May 2018.  EPA/SEDAT SUNA

Vratar Liverpoola Loris Karius veći dio finala Lige prvaka protiv Real Madrida branio je s potresom mozga, objavili su liječnici. 24-godišnji vratar krivac je za dva od tri gola madridske momčadi, koja je protiv Liverpoola u Kijevu slavila sa 3:1 i osvojila treći uzastopni naslov u ligi prvaka.

Njemački vratar bio je na pregledima u bolnicama u Bostonu, a liječnici su ustanovili da su se posljedice potresa mozga mogle osjetiti odmah. Doktor Ross Zafonte izjavio je kako je moguće da je ozljeda utjecala na nastup Kariusa. Do dijagnoze liječnici su došli koristeći snimke utakmice i pregleda samog Kariusa.

Liječnik je dodao kako je Karius pretrpio ‘vizualnu disfunkciju’, koja je uzrokovala da ne registrira gdje se odrđeni objekti nalaze u prostoru. To bi i objasnilo prvi pogodak Reala.

Karius je dobio udarac u glavu od Sergija Ramosa na samom početku drugog poluvremena, ali liječnici nisu mogli ustanoviti točan trenutak kada je nastupio potres mozga. Samo nekoliko minuta nakon ‘susreta’ s Ramosom, Karius je primio prvi pogodak. Nakon finala Karius je dobivao čak i prijetnje smrću, zbog čega je policija otvorila istragu. Sam je travnjak napustio u suzama, te molio navijače za oprost.

Liječnici navode i kako se Karius uspješno oporavlja.