LIGUE 1 Nica nastavlja s pobjedama, Balotelli promašio penal, Subašić primio tri gola

EPA/SEBASTIEN NOGIER

Nogometaši Nice slavili su u petak u utakmici devetog kola francuske Ligue 1 protiv Lyona sa 2:0 i povećali prednost na vrhu tablice ispred Moanca na 4 boda. Monaco je, pak, izgubio od Tolousea sa 3:1 i upisao drugi poraz sezone.

Nica je u vodstvo došla već u petoj minuti preko Bayassea na asistenciju Sarra. Lyon je ostao s desetoricom u 28. minuti, nakon što je crveni karton dobio Nabil Fekir. Na 2:0 povisio je Seri u 76. minuti. Nica je mogla slaviti i uvjerljivije, ali udarac s bijele točke Marija Balotellija obranio je Lopes.

Hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić primio je tri ‘komada’ od Tolousea. Monaco je došao u vodstvo u trećoj minuti golom Germaina, ali u drugom poluvremenu Tolouse radi potpuno preokret. Izjednačio je Trejo u 65. minuti. Za vodstvo domaćina pogodio je Braithwaite u 84. minuti, koji je postigao i treći pogodak samo tri minute kasnije.

Tolouse je ovom pobjedom došao do trećeg mjesta Ligue 1 sa 17 bodova, dva manje od drugoplasiranog Monaca i šest od vodeće Nice. PSG je četvrti sa 16 bodova i utakmicom manje.