LIGA PRVAKA: Vardar – PPD Zagreb 25:20

epa05785938 Igor Vori (L) of Zagreb in action against Vardar's Mijajlo Marsenic (R) during the EHF Champions League handball match between HC Vardar Skopje and HC Prvo plinarsko drustvo Zagreb in Skopje, The Former Yugoslav Republic of Macedonia, 11 February 2017.  EPA/GEORGI LICOVSKI

Rukometaši PPD Zagreba u susretu su 10. kola skupine B Lige prvaka pretrpjeli osmi poraz, u subotu je u Skoplju bolji od njih bio domaći Vardar sa 25-20 (14-8).

Koban po Zagreb bio je sam ulazak u utakmicu, hrvatski prvak u prvih sedam minuta nije uspio postići niti jedan gol, pa su domaći odmah stigli do vodstva od 5-0 koje su održavali većim tijekom prvog poluvremena.

Na odmor se otišlo sa šest golova razlike u korist Vardara (14-8), a i do sredine drugog dijela razlika se kretala od šest do sedam pogodaka prednosti za domaće. No, kod rezultata 21-14 Zagreb se “probudio”, ostvario seriju 3-0 kojom je smanjio na 21-17 i imao protunapad za primicanje na 21-18 u 53. minuti. Nažalost, Dobrivoje Marković promašio je gol da bi Danil Šiškarjov iz brzog uzvrata domaćih pogodio za 22-17 i ugasio nadu u preokret.

Marković je sa šest golova bio najefikasniji u sastavu Zagreba, Luka Mrakovčić je dodao tri, dok su Vardar predvodili Alex Dujšebajev sa sedam, te hrvatski reprezentativci Igor Karačić i Luka Cindrić sa po četiri pogotka.

S četiri osvojena boda PPD Zagreb se nalazi na pretposljednjem, sedmom mjestu s četiri boda, dok je Vardar na vrhu sa 14 bodova, koliko ima i drugi Kielce.

U četvrtak su odigrane dvije utakmice u ovoj skupini, Rhein-Neckar Loewen je pobijedio Kielce sa 28-25, a Meškov Brest je svladao Pick Szeged 25-23, dok kasnije u subotu igraju Celje PL i Kristianstad.