LIGA PRVAKA ‘Šestica’ Borussije, slavlje Leicestera, preokret Reala

EPA/LESZEK SZYMANSKI

U srijedu je kompletirano prvo kolo Lige prvaka. Drugog dana natjecanja po skupinama vidjeli smo 28 golova u devet utakmica.

Manchester City danas je odigrao utakmicu protiv Bourssije Mönchengladbach, koja je trebala biti odigrana jučer, ali zbog jake kiše je odgođena. City je slavio sa 4:0. Hat-trick postigao je Sergio Aguero (9′, 28-p, 77′), a jedan pogodak je dodao Kelechi Iheanacho. City je na drugom mjestu ljestvice skupine C iza Barcelone, koja je jučer ‘uništila’ Celtic sa 7:0.

U skupini E Bayer je protiv CSKA Moskve u 15. minuti imao vodstvo od 2:0 na svom terenu. Poveli su preko Mehmedija u 9. minuti, a povisio je Calhanoglu u 15. Ipak, do kraja poluvremena CSKA se vraća do 2:0. U 36. minuti smanjio je Džagoev, a samo dvije minute kasnije izjednačio Eremenko. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. Monaco je u drugoj utakmici ove skupine upisao pobjedu na gostovanju kod Tottenhama. Poveli su u 15. minuti preko Silve, a u 31. minuti za 2:0 strijelac je bio Lemar, koji je u igru ušao u 5. minuti umjesto ozlijeđenog Dirara. Engleszi su smanjili preko Alderweirelda u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Hrvatski reprezentativni vratar Danijel Subašić igrao je cijelu utakmicu za Monaco, a upisao je četiri obrane.

U skupini F Real Madrid je uspio preokrenuti protiv Sportinga u na samom kraju utakmice. Portugalci su poveli u 48. minuti preko Brune Cesara, a Ronaldo je u 89. minuti donio izjednačenje. Ipak, sva tri boda baniteljima naslova donio je Alvaro Morata u petoj minuti sudačke nadoknade. Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu za Madriđane, a Mateo Kovačić susret je gledao s klupe.

U drugoj utakmici skupine Borussia Dortmund je sa čak 6:0 slavila protiv Legije. Mario Götze otvorio je večer pogotkom u sedmoj minuti. Sokratis je povisio u 15., a Bartra zabio za 3:0 u 17. minuti. U drugom poluvremenu Nijemci su zabili još tri gola – Guerreiro je bio precizan u 51., Castro u 76., a Aubameyang u 87. minuti.

Porto je na svom terenu u skupini G osvojio bod protiv Kopenhagena. Iako je Porto poveo u 13. minuti preko Otavia, Kopenhagen se vraća u 52. minuti – za izjednačenje je zabio Cornelius. Kopenhagen je od 67. minute igrao s igračem manje – drugi, isključujući, žuti karton zaradio je Gregus, ali domaćini nisu uspjeli s igračem više do sva tri boda. Leicester je odlično otvorio svoju prvu sezonu u Ligi prvaka – na premijernoj su utakmici slavili kod Club Bruggea sa 3:0. Već u petoj minuti Albrighton je ‘Lisice’ doveo u prednost. Mehrez je povisio na 2:0 u 29. minuti. Isti igrač zabio je za konačnih 3:0, i to u 61. minuti sa bijele točke.

U Dinamovojh skupini H Juventus je sa Sevillom na svom stadionu odigrao bez golova. Hrvatski napadač marko Pjaca dobio je posljednje četiri minute, a Mario Mandžukić remi je odgledao sa klupe. Allegri se od prve minute odlučio na napadački dvojac Dybala i Higuain. Juventus je prema vratima Seville pucao 16 puta od čega su četiri udarca otišla u okvir vrata. Higuain je pogodio i vratnicu. Sevilla je prijetila ‘Bianconerima’ tri puta, a svega jedan udarac išao je u okvir vrata Gianluigija Buffona.