LIGA PRVAKA Real unatoč porazu na Calderonu u finalu

epa05955699 Real Madrid's Portuguese striker Cristiano Ronaldo (C) vies for the ball with Atletico de Madrid's midfielder Gabi Fernandez (R) during the UEFA Champions League semifinal second leg match between Atletico de Madrid and Real Madrid  in Madrid, Spain, 10 May 2017.  EPA/Mariscal

Nogometaši Real Madrida izborili su plasman u finale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju polufinala na Vicente Calderonu izgubili od gradskog suparnika Atletica 1-2, ali su uspjeli obraniti pobjedu 3-0 iz prve utakmice.

Golove za Atletico zabili su Saul Niguez (12) i Antoine Griezmann (16-11m), dok je pogodak za goste zabio Isco (42).Realu je ovo bilo 28. polufinale Kupa/Lige prvaka, pri čemu sedmo u nizu, a 15. put se plasirao u finale.Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru. Za Atletico zbog ozljede nije nastupio Šime Vrsaljko.

Snovi Atletica o novom finalu i čudu nakon 0-3 itekako su živjeli nakon 16 minuta igre, kada je momčad Diega Simeonea vodila s 2-0, ali se ugasila u 42. minuti kada je Isco postigao gol, kojim je Real potvrdio prolaz.

Susret je započeo vrlo žustro, već u 5. minuti opasan udarac Kokea iz blizine brani Navas, a tri minute kasnije vratar Atletica Oblak čudesno vadi udarac glavom Casemira.  Atletico je poveo u 12. minuti poslije udarca s kuta Kokea, a visoko je skočio Saul Niguez i glavom neobranjivo pogodio mrežu. Samo četiri minute kasnije Varane u kaznenom prostoru ruši Torresa, a jedanaesterac je prilično sretno realizirao Griezmann jer je Navas pročitao njegov udarac, ali ga nije uspio zaustavio. Utakmica se potom smirila, da bi u 42. minuti Real došao do željenoga gola zahvaljujući nevjerojatnom potezu Benzeme. Francuz je uz samu aut-liniju igrališta fantastičnom fintom prevario čak trojicu igrača Atletica, a potom uputio povratnu loptu do Kroosa, čiji udarac brani Oblak, ali je na odbijenoj lopti prvi Isco, kojemu nije bilo teško ugurati iz blizine loptu u mrežu.

U 48. minuti i superzvijezda Reala Ronaldo je konačno nešto napravio na utakmici, iskosa je uputio snažan slobodan udarac kojeg je Oblak obranio.  Ronaldo je i u 58. minuti bio blizu pogotka nakon prodora i ubacivanja Marcela, ali je njegov udarac otišao pokraj vratnice. U 66. minuti najveća prilika za Atletico na utakmici, Carrasco je uspio proći Marcela i s deset metara gađao sami kut, ali je Navas efektno obranio, da bi na odbijenu loptu natrčao Gameiro i pucao glavom prema praznim vratima, a kostarikanski vratar je i to uspio obraniti. U 69. minuti Modrić je zatresao mrežu iz voleja s 20 metara, ali mu je pogodak poništen zbog Ronaldova zaleđa, a u 74. minuti pokušao je u padu glavom Benzema, no poslao je loptu iznad grede.  U 77. minuti Gameiro ne uspijeva iz blizine ugurati loptu u mrežu, pa Atletico nije nagrađen za hrabru igru i u drugom dijelu unatoč ogromnom zaostatku.

“Kraljevski klub” će u finalu igrati protiv Juventusa koji je s dvije pobjede (2-0, 2-1) izbacio Monaco. Finale je na rasporedu 3. lipnja u Cardiffu.Zanimljivo, madridski klubovi su četvrtu godinu uzastopce igrali međusobno u fazi na ispadanje Lige prvaka i svaki put je slavio ‘Kraljevski klub’. Real je prošle godine, kao i 2014. bio bolji u finalu, 2015. je slavio protiv Atletica u četvrtfinalu, a ove godine u polufinalu.

ATLETICO – REAL 2-1

Pred 52.000 gledatelja na stadionu Vicente Calderon sudi Turčin Cüneyt Çakir.

Strijelci: 1-0 Saul Niguez (12), 2-0 Griezmann (16pen), 2-1 Isco (42)

ATLETICO: Oblak – Gimenez (Thomas, 57), Savić, Godin, Filipe Luis – Koke (Correa, 76), Gabi, Saul, Carrasco – Griezmann, Fernando Torres (Gameiro, 56)

REAL MADRID: Keylor Navas – Danilo, Varane, Ramos, Marcelo – MODRIĆ, Casemiro (Asensio, 76), Kroos – Isco (Morata, 87)- Benzema (Lucas Vazquez, 76), Cristiano Ronaldo.