LIGA PRVAKA Real i PSG bez golova, vratio se Modrić, slavlje Atletica, novi poraz Šahtara

EPA/IAN LANGSDON

U srijedu je odigrano preostalih osam utakmica trećeg kola Lige prvaka, u kojima smo vidjeli 15 pogodaka.

Vjerojatno najzanimljivija utakmica večeri odrigrana je u Parizu, a velikani PSG i Real Madrid završili su susret bez pogodaka. Hrvatski veznjak Luka Modrić ušao je u igru u 69. minuti umjesto Isca, a to mu je bio prvi nastup nakon ozljede protiv Bugara. Mateo Kovačić utakmicu je odgledao s klupe. Iako je PSG imao veći posjed lopte od Madriđana (59%:41%), gosti su uputili više udaraca prema golu – od 18 četiri su otišla u okvir gola. Parižani su od 11 upućenih udaraca, samo jednom zaprijetili okviru gola Keylora Navasa, dok su se čak sedam puta napadači Parižana našli u zaleđu.

U drugoj utakmici skupine Malmö je sa minimalnih 1:0 na domaćem terenu svladao ukrajinski Šahtar, strijelac je bio Markus Rosenberg u 17. minuti. Mogli su domaćini slaviti i s većom razlikom, ali Nikola Đuričić u 56. minuti promašio je kazneni udarac. Kapetan hrvatske reprezentacija Darijo Srna odigrao je cijelu utakmicu za goste, te u 56. minuti zaradio žuti karton, dok je Eduardo u igru ušao u 71. minuti umjesto Marlosa.

Real je vodeći u skupini sa sedam bodova, koliko ima i drugi PSG, ali Madriđani imaju bolju gol razliku. Treći je Malmö sa tri boda, dok je Šahtar posljednji bez osvojenog boda i poražavajućom gol-razlikom od 0:8.

U skupini B Wolfsburg je sa 2:0 slavio protiv PSV-a, pogotke su postigliBast Dost u 46. te Max Kruse u 57. minuti susreta. PSV je mogao smanjiti rezultat u posljednjoj minuti susreta iz kaznenog udarca, ali njega nije realizirao Locadia.

Manchester United izvukao je bod kod CSKA u Moskvi. Poveli su domaćini u 15. minuti preko Seydoua Doumbije, nakon nerealiziranja penala Eremenka. Do boda Englezi dolaze u 65. minuti preko Anthonyja Martiala, kojemu je to prvi pogodak u Ligi prvaka.

Wolfsburg je vodeći u skupini sa šest bodova, slijede Manchester United i CSKA sa četiri boda, dok je posljednji PSV sa tri osvojena boda.

U skupini C Galatasaray je sa 2:1 pobijedio Benficu. Poveli su gosti već u drugoj minuti rpeko Gaitana, ali do 33. minue Galatasaray okreće rezultat. Prvo je Inan izjednačio sa bijele točkie u 19. minuti, a konačan rezultat postavlja Lukas Podolski u 33. minuti.

U drugom susretu skupine Atletico je uvjerljivo svladao Astanu sa 4:0. Tri boda Madriđanima donijeli su Saul Niguez u 23. minuti, Jackson Martinez u 29., Oliver Torres u 63. minuti, a konačnih 4:0 autogolom postavlja Denis Dedechko minutu prije kraja susreta. Atletico je u cijeloj utakmici uputio čak 23 udarca prema golu Astane, od čega deset u okvir gola, ali vratar Eric je upisao sedam obrana.

Atletico je vodeći u skupini C sa šest bodova, koliko ima i Banfica. Galatasaray ima četiri boda, a posljednja je Astana bez bodova.

Naposljetku, u skupini D Manchester City je svladao Sevillu sa 2:1. Englezi su na domaćem terenu preokrenuli rezultat, jer je Sevilla od 30. minute vodila sa 1:0 pogotkom Konoplyanke. Poravnao je autogolom Adil Rami u 36. minuti, a velika tri boda ‘Građanima’ donio je Kevin de Bruyne u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Juventus i Borussia Mönchengladbach u Torinu su odigrali bez pogodaka. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić igrao je do 70. minute, kada ga je zamijenio Simone Zaza. Imao je Mario jednu veliku priliku, ali nije bio preciza, osvojio je četiri duela, pretrpio dva prekršaja, oduzeo jednu loptu te blokirao jedan udarac. Gosti su uputili četiri gola prema Buffonu, ali niti jedan nije išao u okvir gola. S druge strane, domaćini su priprijetili čak 22 puta, ali samo du dva udarca išla u okvir Sommerova gola.

U skupini D Juventus je vodeća momčad sa sedam osvojenih bodova, slijedi City sa šest bodova. Sevilla ima tri boda, a Borussija jedan.