LIGA PRVAKA Prošli BATE, Malmoe, Qarabag, Zvezda i Malmoe

epa06922389 Pedro Henrique Konzen (L) of FC Astana in action with Kian Hansen (2nd L) of FC Midtjylland and Alexander Munksgaard (3rd L) of FC Midtjylland during UEFA Champions League, Second Qualifying Round between FC Midtjylland and FC Astana, in ARENA Herning, Denmark, 01 August 2018.  EPA/Bo Amstrup  DENMARK OUT

BATE Borisov, kazahstanska Astana, azerbejdžanski Qarabag, beogradska Crvena Zvezda i švedski Malmoe plasirali su se u narednu fazu Lige prvaka nakon uzvratnih utakmica drugog pretkola Lige prvaka igranih u srijedu.

Najuzbudljivije je bilo u Švedskoj gdje je Malmoe dočekao Cluj s prednošću od 1-0 iz Rumunjske. No, u 37. minuti je hrvatski igrač Damjan Đoković pogotkom za Cluj poništio tu prednost, da bi u 55. minuti Trautasson izjednačio i odveo Šveđane u sljedeću fazu.

Bjeloruski prvak BATE Borisov prošao je pobjedom kod Helsinkija s 2-1 nakon što je prva utakmica u Bjelorusiji završila 0-0. Pogoci Rafinhe (ag) i Staševiča već u prvom dijelu odveli su BATE u 3. pretkolo, dok je za Fince smanjio Yaghoubi.

Azerbajdžanski Qarabag izbacio je albanski Kukesi domaćom pobjedom od 3-0 nakon što je prvi susret također završio 0-0. Qarabagu su na ovom susretu dosuđena čak tri jedanaesterca, od čega je dva iskoristio Španjolac Quintana, dok je konačnih 3-0 postavio Delarge. Za Albance je drugo poluvrijeme igrao bivši igrač Dinama i Lokomotive Dino Špehar.

Zvezda je s ukupnih 5-0 prošla litvansku Suduvu, a u uzvratu u Marijampolu beogradski sastav je slavio s 2-0 pogocima Ben Nabouhanea i Radonjića. Srpski prvak će u trećem pretkolu igrati sa slovačkom Trnavom, koja je izbacila poljsku Legiju.