LIGA PRVAKA Preokreti oba Manchestera, Ronaldov 500. pogodak, autogol Srne

EPA/ANDERS WIKLUND

U srijedu je kompletirano drugo kolo Lige prvaka – vidjeli smo 25 golova, dva crvena kartona, preokrete, povijesni bod Astane u natjecanju te fantastičnog uspjeha Cristiana Ronalda koji je današnjim prvim pogotkom protiv Malmöa došao do 500. gola u karijeri te je dostigao rekord Raula u Ligi prvaka.

Real Madrid je u Švedskoj slavio sa 2:0, a oba pogotka postigao je Cristiano Ronaldo, koji je danas došao do 500. pogotka u svojoj karijeri, te se izjednačio sa Raulom Gonzalesom s 66 golova u najelitnijem klupskom nogometnom natjecanju. Portugalac je pogodio u 29. minuti na asistenciju Isca, a Šveđane je dokrajčio u 90. minuti na dodavanje Vazqueza. Yotun je za Malmö dobio drugi žuti karton. Hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić počeo je utakmicu, odigrao je dobru partiju te zabilježio nekoliko odličnih poteza i pokušaja, a sudjelovao je i u akciji kod prvog pogotka. Zamijenjio ga je Vazquez u 73. minuti. Luka Modrić u igru je ušao u 67. minuti umjesto Karima Benzeme.

PSG je u gostima uvjerljivo slavio protiv Šahtjara, koji je upisao još jedan poraz u ovogodišnjoj Ligi prvaka. Parižane je u vodstvo doveo Aurier u sedmoj minuti, povisio je David Luiz u 23, dok je konačan rezultat postavio naš Dario Srna autogolom. Srna je odigrao cijelu utakmicu, a Eduardo nije ulazio u igru. Real je prvi u skupini A sa šest bodova, koliko ima i PSG, ali Madriđani imaju gol više. Malmö i Šahtar su bez bodova.

CSKA Moskva imala je do 36. minute ogromnu prednost od 3:0 protiv PSV-a, ali su na kraju tijesno pobijedili. Musa je doveo Ruse u vodstvo već u sedmoj minuti, povisio je zatim Doumbia u 21. i 36. minuti, a isti je igral mogao postići i hat-trick, ali u 44. minuti nije pogodio sa bijele točke. Gosti u nastavku preko Lastiennea u 60. i 68. minuti dolaze do 3:2, a tko zna što bi bilo da u 80. minuti Arias nije dobio drugi žuti karton. Gosti s igračem manje nisu mogli do još jednog pogotka.

Manchester United lovio je zaostatak od samog početka utakmice – Wolfsburg je u vodstvo došao već u četvrtoj minuti, strijelac je bio Caligiuri. Ali, u 34. minuti Mata iz penala izjednačuje, a Smalling Unitedu donosi prva tri boda ovogodišnje Lige prvaka.

Sve četiri momčadi skupine B sada imaju po tri boda – prvi je PSV s gol razlikom 4:4, United i CSKA imaju 3:3, dok je gol razlika Wolfsburga 2:2.

Prva utakmica dana igrala se u Kazahstanu, gdje je Astana došla do prvog boda u Ligi prvaka. Galatasaray je poveo preko Kise u 31. minuti, a do kraja utakmice vidjeli smo čak tri autogola – prvo Balte za 1:1, zatim Erica za 1:2 te na kraju Carolea za konačnih 2:2.

Nogometaši Atletico Madrida izgubili su na Vicente Calderonu od Benfice, koja je došla do preokreta nakon vodećeg pogotka Atletica u 23. minuti. Strijelac je bio Correa na asistenciju Antoinea Griezmanna. U 36. minuti Gaitan izjednačuje, a u 51. minuti asistira Guedesu za pobjedu.

U skupini C Benfica je prva s maksimalnim učinkom i gol razlikom 4:1. Slijedi Atletico na drugom sa tri boda, a Galatasaray i Astana imaju po jedan bod.

Juventus je na svom terenu slavio protiv Seville sa 2:0. Radost navijačima donijeli su Morata u 41. i Zaza u 87. minuti. U drugoj utakmici skupine Borussia Mönchengladback je izgubila od Manchester Cityja. Englezi su nakon vodstva Nijemaca u 54. minuti došli do preokreta, autogolom Christensena u 65. minuti te pobjedničkim pogotkom Agüera u 90. sa bijele točke. Istaknimo i kako su domaćini u 20. minuti promašili jedanaesterac.

U skupini D Juventus je sada vodeći sa dvije pobjede, Sevilla i City imaju po tri boda, dok je Mönchengladbach bez bodova.