LIGA PRVAKA: Pobjede Reala i Wolfsburga

epa05167163 VfL Wolfsburg players celebrate with supporters after winning the UEFA Champions League Round of 16 first leg soccer match between KAA Gent and VfL Wolfsburg at Ghelamco Arena Stadium in Ghent, Belgium, 17 February 2016.  EPA/LAURENT DUBRULE

Nogometaši Real Madrida i Wolfsburga korak su do plasmana u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u prvim susretima osmine finala ostvarili gostujuće pobjede protiv Rome (2-0) i Genta (3-2).

Pobjedu ‘Kraljevskom klubu’ su donijeli Cristiano Ronaldo (57) i Jesse Rodriguez (86). Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, dok je Mateo Kovačić ušao u 64. minuti.
Real je tako nakon dvanaest godina slavio protiv Rome, a osvetio se talijanskom klubu koji je pobijedio u posljednja dva okršaja u Ligi prvaka 2008. godine.
U drugom dvoboju Wolfsburg je na gostovanju pobijedio Gent 3-2  premda je deset minuta prije kraja utakmice vodio 3-0. Međutim, Gent je u samoj završnici zabio dva gola i tako barem malo produžio nadu uoči uzvrata.
Golove za Wolfsburg zabili su Julian Draxler (44, 54) i Max Kruse (60), dok su strijelci za belgijski sastav bili Sven Kums (80) i Kalifa Coulibaly (88)
Uzvratni susreti su osmog ožujka u Madridu i Wolfsburgu.
U utorak su na rasporedu bile dvije utakmice. PSG je u Parizu pobijedio Chelsea 2-1, dok je Benfica u Lisabonu slavila protiv Zenita 1-0.
Preostale četiri utakmice osmine finala igrat će se idućeg tjedna. U utorak, 23. veljače snage će odmjeriti Arsenal – Barcelona, te Juventus – Bayern, a dan kasnije Dynamo Kijev – Manchester City, te PSV Eindhoven – Atletico Madrid.