LIGA PRVAKA Mandžukić asistent u pobjedi Juventusa nad Barcelonom 3:0

epa05903471 Juventus' Giorgio Chiellini (R) scores the 3-0 goal during the UEFA Champions League quarter final first leg soccer match between Juventus FC and FC Barcelona at Juventus Stadium in Turin, Italy, 11 April 2017.  EPA/ANDREA DI MARCO

Nogometaši Juventusa u utorak su u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka slavili nad Barcelonom sa 3:0.

Poveli su ‘bianconeri’ već u sedmoj minuti. Juan Cuadrado asistirao je Paulu Dybali, koji prima loptu i okreće se za vodstvo ‘Stare dame’. Na 2:0 povisio je Dybala svojim drugim pogotkom večeri. Mario Mandžukić sjajno je ‘potegao’ s lijeve strane i proslijedio loptu u šesnaesterac za Argentinca, koji iz prve puca i pogađa iza leđa Ter Stegena.

U 55. minuti Juventus dolazi do velikih 3:0. Miralem Pjanić ubacio je iz kornera, a Giorgio Chiellini glavom pogodio za konačnih 3:0. Ipak, Barcelona je u ovoj utakmici i oštećena, u 68. minuti Chiellini je rukom zaustavio udarac Neymara, ali sudac nije ništa svirao.

Mandžukić je odigrao cijeli susret za Juventus, a osim asistencije upisao je i jedan udarac na gol, dva ključna dodavanja. Ipak, večeras se ponovno sjajno snašao u obrambenoj ulozi – uz tri oduzete lopte, presjekao je i jedan napad gostiju te otklonio dvije opasnosti.

U redovima Barcelone Ivan Rakitić također je odigrao cijelu utakmicu, uz jedan udarac prema golu koji nije išao u okvir, tri duge lopte te 44 dodavanja.

Uzvrat u Barceloni igra se za osam dana. Juventus ima veliku prednost, ali sjetimo se kako je Barcelona stigla do četvrtfinala. Ipak, s druge im strane sada stoji najbolja obrana Lige prvaka, koja je do sada primila samo dva pogotka.