LIGA PRVAKA Leicester – Atletico Madrid 1-1

epa05599716 Chelsea's Eden Hazard (front) vies for the ball with Manchester United's Ander Herrera (rear) during the English Premier League match between Chelsea FC and Manchester United at Stamford Bridge in London, Britain, 23 October 2016.  EPA/WILL OLIVER EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Nogometaši Atletica plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u uzvratu odigrali 1-1 kod Leicester Citya pa su sačuvali prednost od 1-0 s prve utakmice u Madridu.

Pogodak je za domaće postigao Jamie Vardy (61), dok je strijelac za Atletico bio Saul Niguez (26).

Atletico je uspio doći do trećeg polufinala Lige prvaka u zadnje četiri godine, a “europska bajka” Leicestera je završila u četvrtfinalu. Pogodak Saula u 26. minuti otvorio je širom vrata polufinala za španjolski sastav, a Leicester ipak nije imao snage doći do potrebna tri gola za prolaz.

Prvu šansu na utakmici propustio je Japanac Okazaki čiji je šut s desetak metara otišao daleko. Dobar početak domaće momčadi “utišao” je Atletico pogotkom iz prve prilike u 26. minuti. Ubačaj Felipe Luisa s lijeve strane dočekao je glavom Saul Niguez i preciznim udarcem glavom pogodio sami donji desni kut vrata.

Trener Leicestera Craig Shakespeare odmah je drugo poluvrijeme počeo s dvije izmjene, a jedan od novih igrača, Benjamin Chillwel, u 50. minuti je čak dvaput pokušao ugroziti vrata Španjolaca. Izjednačenje je došlo u 61. minuti kada je blokiran pokušaj šuta Chilwella, a lopta se odbila do najboljeg strijelca engleskog prvaka Vardya koji zakucava loptu pod gredu. Leicester je nakon gola krenuo u sveopći napad, Ulloa i Vardy su propustili prilike, a u 76. minuti je Mahrez iz slobodnog udarca bio centimetrima udaljen od gola.

LEICESTER CITY – ATLETICO MADRID 1-1

Pred 30.000 gledatelja na King Power stadionu sudio je Gianluca Rocchi iz Italije.

Strijelci: 0-1 Saul Niguez (26), 1-1 Vardy (61)

LEICESTER: Schmeichel – Simpson, Morgan (Amartey, 84), Benalouane (Chilwell,46), Fuchs – Ndidi, Drinkwater –  Mahrez, Okazaki (Ulloa, 46), Albrighton – Vardy
ATLETICO MADRID: Oblak – Juanfran (Lucas, 56), Savić, Godin, Filipe Luis (Correa, 74)- Niguez, Gabi, Gimenez, Koke – Carrasco (Torres, 69), Griezmann