LIGA PRVAKA Juventus i Lyon remizirali, Kovačić strijalc u remiju Reala protiv Legije

EPA/JP GANDUL

Večeras je zaključeno četvrto kolo Lige prvaka. Dinamo je izgubio od Seville 4:, a u drugoj utakmici skupine H Juventus i Lyon odigrali su 1:1. Juventus je u vodstvo stigao u 13. minuti preko Gonzala Higuaina, koji je pogodio sa bijele točke. Juventus je u 68. minuti zbog ozljeda ostao bez Leonarda Bonuciija i Miralema Pjenića. Lyon je do izjednačenja došao u 84. minuti utakmice preko Tolissa. Hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta za Juventus. Uputio je tri udarca prema vratima Lyona, stvorio je jednu veliku šansu za svoju momčad, izgubio je jednu loptu. Ali, oduzeo ih je četiri te otklonio dvije opasnosti.

Sevilla je vodeća na ljestvici sa 10 bodova, slijedi Juventus sa 8. Lyon je skupio 4 boda, a Dinamo je bez bodova.

U skupini E Bayer je s minimalnih 1:0 slavio u gostima kod Tottenhama. Jedini pogodak postigao je Kampl u 65. minuti susreta. Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj utakmicu je odgledao s klupe. Monaco je s 3:0 bio bolji od CSKA Moskve. U vodstvo su došli u 12. minuti preko Germaina, a potom je dva gola dao Falcao, u 29. i 41. minuti. Hrvatski rprezentativni vratar Danijel Subašić branio je cijelu utakmicu za Monaco, a upisao je tri obrane.

Monaco je vodeći u skupini E sa 8 bodova, slijedi Bayer sa 6 i Tottenham sa 4 boda. CSKA je posljednji s 2 boda.

U skupini F Borussia he slavila protiv Sportinga sa 1:0. Pogoda je postigao Adrian Ramos u 12. minuti. Ludu utakmicu gledali su navijači u Varšavi, gdje su Legia i Real Madrid odigrali 3:3. Real je u 35, minuti vodio 2:0 (pogoci Balea u prvoj i benzeme u 35. minuti), ali Legia tada radi potpuni preokret i zabija tri gola Keyloru Navasu. Prvi je smanjio Ofoe u 40., pa izjednačio Radović u 58. minuti, a potom ih u vodstvo doveo Mouli u 83. minuti. Ali, da se ‘Kraljevi’ u Madrid vrate s bodom, pobrinuo se Mateo Kovačič u 85. minuti. Pogodio je hrvatski reprezentativac na asistenciju Carvajala.

Borussia je vodeća momčad skupine sa 10 bodova, slijedi Real sa 8. Sporting ima 3, a Legia 1.

U skupini G Porto je zahvljaujući pogotku Andre Silve iz 37. minute slavio protiv Club Bruggea, dok su Leicester i Kopenhagen odigrali su bez golova. Engleski prvak je vodeći sa 10 bodova, slijedi Porto sa 7. Treći je Kopenhagen sa 5, dok je posljednji Brugge bez bodova.