LIGA PRVAKA Dinamo se oprostio porazom od Juventusa, natjecanje završili bez osvojenog boda i postignutog gola

PIXSELL

Nogometaši Dinama oprostili su se od ovogodišnjeg natjecanja u Ligi prvaka porazom 0:2 kod Juventusa u Torinu. Natjecanje tako hrvatski prvak završava bez postignutog pogotka i osvojenog boda na posljednjem mjestu skupine H.

Juventus je u vodstvo došao u 52. minuti preko Gonzala Higuaina, koji je napokon prekinuo golgeterski post. Mario Lemina ‘ispremiješao’ je Dinamovu obranu, lopta je došla do Higuaina, koji snažno puca sa desetak metara. Udarac je bio neobranjiv za danas dobrog Dominika Livakovića.

U 73. minuti Miralem Pjanić izvodi korner. Svojom karakterističnom ‘loptom s očima’ pronalazi glavu Danielea Ruganija, koji postiže pogodak za konačnih 2:0. Hrvatski reprezentativac Mario mandžukić imao je dva pokušaja prema Livakoviću, od čega je jedan završio u okviru gola. Nogometašima Dinama oduzeo je tri lopte, blokirao jedan udarac te je s travnjaka u 85. minuti ispraćen gromoglasnim pljeskom domaće publike koja je nagradila njegovo zalaganje i borbenost.

Dinamo je danas odigrao relativno dobru utakmicu, posebno uzimajući u obzir da je trener Ivajlo Petev u momčad postavio veliki broj mladih igrača. Ipak, kod oba gola obrana je mogla možda i bolje reagirati. Nakon šest odigranih utakmica, Dinamo je, ponovimo, na posljednjem mjestu skupine H bez bodova, sa gol razlikom 0:15.