KVALIFIKACIJE ZA SP: “Povratnik” Messi donio pobjedu Argentini

epa05519395 Argentina's Lionel Messi celebrates after scoring against Uruguay during the FIFA 2018 World Cup qualifying soccer match between Argentina and Uruguay at Malvinas Argentinas stadium in Mendoza, Argentina, 01 September 2016.  EPA/Nicolas Aguilera

Argentina je u četvrtak u sedmom kolu južnoameričkih kvalifikacija za SP 2018. pobijedila Urugvaj sa 1-0 i to pogotkom ‘povratnika’ Lionela Messija.

Nakon 47 dana reprezentativne mirovine za koju se odlučio nakon neuspjeha u finalu Copa Americe, Messi se vratio u reprezentaciju i zabio pobjednički gol. Iako je Argentina dominirala u prvom poluvremenu Messi je suparničku mrežu zatresao tek u 43. minuti.
Veselje Argentinaca kratko je trajalo jer su ostali bez jednog igrača nakon isključenja Paula Dybale, ali su se ‘gauchosi’, prvi put pod vodstvom Edgarda Bauze, dobro postavili u drugom poluvremenu i obranili  napade Luisa Suareza i Edinsona Cavanija.

S trećom pobjedom, Argentina je vodeća na ljestvici sa 14 bodova, dok je Urugvaj odmah na drugom mjestu s jednim bodom manje.

Kolumbija je treća s također 13 bodova nakon pobjede na domaćem terenu od 2-0 nad Venezuelom.

Ekvador, koji je impresionirao u prve četiri utakmice, i sakupio 12 bodova, poražen je na domaćem terenu (0-3) od Brazila koji je upisao svoju prvu službenu pobjedu u Quitou na 2.850 m nadmorske visine.

Neymar (72, penal) i Gabriel Jesus s dva pogotka na kraju utakmice (87, 90+2) donijeli su dragocjenu pobjedu svom novom izborniku Titeu i Seleçaou koji je 5. na ljestvici sa 12 bodova.

Čile je bio veliki gubitnik sedmog kola južnoameričkih kvalifikacija. Pobjednika Copa Americe 2015. i 2016. iznenadio je Paragvaj  (2-1) koji je vodio 2-0 nakon samo devet minuta igre. “Roja” je tako pala na sedmo mjesto sa 10 bodova.