KVALIFIKACIJE ZA SP Hat-trick Lewandowskog, slavlje Slovenaca

EPA/Bartlomiej Zborowski

Reprezentativci Njemačke ostvarili su i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2018. godine svladavši u subotu navečer Češku sa 3:0. Thomas Müller je bio dvostruki strijelac (13′, 65′), a jedan pogodak postigao je Toni Kroos. U drugoj utakmici skupine C Sjeverna Irska je s 4:0 pobijedila San Marino, koji je utakmicu priveo kraju s desetoricom. Davis je doveo Sj. Irsku u vodstvo u 26. minuti s bijele točke. Dva pogotka postigao je Lafferty (79′, 90’+4), a jedan Ward. Njemačka je prva na ljestvici sa šest bodova, koliko ima i Azerbajdžan na drugom mjestu. Slijedi Sjeverna Irska s 4 boda, te Češka s jednim bodom. Norveška i San Marino su bez bodova.

U skupini E Poljska je s 3:2 slavila kod kućše protiv danska. Lewandowski je Poljake doveo u vodstvo u 20. minuti. Isti igrač povisio je na 2:0 u 36. sa bijele točke. Lewandowski je stigao do hat-tricka u 48. minuti. Do kraja utakmice Danci su uspjeli samo ublažiti poraz – Glik je postigao autogol u 49., a konačnih 3:2 postavio je Poulsen u 69. minuti. Rumunjska je na vrhu tablice sa 4 boda, koliko imaju i pratitelji Crna Gora i Poljska. Bod manje skupila je Danska. Kazahstan ima jedan bod, a posljednja je Armenija bez bodova.

kotska i Litva odigrale su 1:1. Litva je povela u 59. minuti preko Cernycha, a bod domaćinima donio je McArthur u 89. minuti. Slovenija je minimalno slavila protiv Slovačke. Jedini pogodak postigao je Rok Kronaveter u 74. minuti. Na vrhu skupine F je Engleska sa 6 bodova. Čeitri boda imaju Škotska i Slovenija. Slijedi Litva s dva boda, a na dnu su Slovačka i Malta bez bodova.