KVALIFIKACIJE ZA SP Golijade u Skopju i Beogradu, Island bolji od Turske

EPA/GEORGI LICOVSKI

Nogometaši Srbije skočili su na prvo mjesto skupine D zahvaljujući pobjedi nad Austrijom u nedjelju navečer. Srbija je u uzbudljivoj utakmici u Beogradu došla u vodstvo već u šestoj minuti preko Aleksandra Mitrovića. Devet minuta kasnije Sabitzer je izjednačio na 1:1. Svojim drugim pogotkom večeri Mitrović donosi Srbiji novo vodstvo u 23. minuti. Austrija je ponovno izjednačila u 53. minuti preko Janka, a konačnih 3:2 i velika tri boda Srbiji donio je Dušan Tadić u 74. minuti na asistenciju Aleksandra Kolarova.

U drugoj utakmici skupine Irska je s 3:1 u gostima svladala Moldaviju. Strijalci za Irsku bili su Long u drugoj minuuti te McClean u 69. i 76. minuti. Jedini gol za Moldaviju postigao je Bugaev u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. Ranije u nedjelju Wales i Gruzija odigrali su 1:1. Srbija je vodeća reprezentacija ove skupine sa 7 bodova, koliko ima i druga Irska, ali uz lošiju gol razliku. Slijedi Wales sa 5 bodoca, Austrija sa 4, Gruzija sa jednim te Moldavija bez bodova.

U skupini G Španjolska je s 2:0 pobijedila Albaniju, koja se odlično branila do 55. minute, kada je na nesebičnu asistenciju Davida Silve pogodio Diego Costa. Velika pogreška do tada sjajnog vratara Berishe omogućila je Nolitu da postigne pogodak u 63. minuti.

Italija je s 3:2 u gostima slavila protiv Makedonije u još jednoj uzbudljivoj utakmici. U vodstvo su Talijani došli u 24. minuti preko Belottija. U drugom poluvremenu, u samo dvije minute Makedonci dolaze do potpunog preokreta – prvo je u 57. izjednačio Ilija Nestorovski, a Hasani je u 59. pogodio za vodstvo domaćina. Ali, preokret potom radi i Italija – Ciro immobile pravi je junak Talijana sa svoja dva pogotka koja su ‘Azzurima’ donijela velika tri boda. Pogodio je u 75. i 92. minuti.

U prvoj utakmici dana ove skupine Izrael je s 2:1 svladao Lihtenštajn. Vodeća momčad skupine G je Španjolska sa 7 bodova, koliko ima i druga Italija. Slijede Albanija i Izrael sa 6, te Makedonija i Lihtenštajn bez bodova.

U skupini I, u kojoj se nalazi i Hrvatska, Island je s 2:0 pobijedio Tursku. Poveli su u 42. minuti autogolom Topraka, a konačnih 2:0 postavio je Finnbogason dvije minute kasnije. Ranije danas, Hrvatska je pogotkom Mandžukića slavila protiv Finske, a Ukrajina je s 3:0 svladala Kosovo. Hrvatska je vodeća momčad skupine sa 7 bodova, koliko sada ima i Island. Slijedi Ukrajina sa 5, Turska s 2 te Finska i Kosovo sa po jednim osvojenim bodom.