KUP: Rijeka – Osijek 3:1

Osijek, 19.02.2017 - Utakmica Prve HNL izmeðu Osijeka i Rijeke u Gradskom vrtu u Osijeku. Na slici Stefan Ristovski (6) iz Rijeke i Borna Barišiæ (3) iz Osijeka.
foto HINA/ ds

U prvom polufinalnom susretu Hrvatskog kupa nogometaši Rijeke su pobijedili na Rujevici Osijek s 3-1 te su ogromnu stekli prednost pred uzvrat 14. ožujka u Gradskom vrtu.

Trostruki strijelac za Riječane bio je Mario Gavranović (8, 23, 71), dok je gol za Osijek zabio Antonio Perošević (75pen). Riječani su opravdali ulogu favorita i ubilježili su veliku pobjedu zahvaljujući sjajno raspoloženom Gavranoviću, no primili su i pogodak u završnici susreta koji Osječanima ipak daje nadu u uzvratu za dva tjedna.

Riječani su poveli iz prvog ozbiljnijeg napada u 8. minuti kada je nabačaj Mateija sretno i spretno Gavranović nogom iz blizine pospremio u mrežu. U 23. minuti Gavranović je opet pokazao veliku spretnost kada je na tri metra od gola Osječana sjajno primio loptu i iz okreta uspio zastresti mrežu za 2-0. U 71. minuti junak dvoboja Gavranović došao je do “hat-tricka” nakon lijepe akcije Riječana i preciznog dodavanja Žute kojeg je švicarski Hrvat iz blizine skrenuo u mrežu. Samo četiri minute kasnije branič Rijeke Kulušić je neoprezno napravio prekršaj u šesnaestercu, a Antonio Perošević je bio precizan s “bijele točke” za 3-1.

U ranije odigranom polufinalu Dinamo je na Maksimiru slavio protiv RNK Splita s uvjerljivih 6-0 te će uzvrat 14. ožujka na Parku Mladeži biti samo formalnost. Pogotke su za Dinamo postigli Ante Ćorić (26, 78) i Armin Hodžić (37, 51, 66, 81pen). Zagrebački sastav se iznimno lako “obračunao” sa Splitom u prvoj utakmici polufinala Kupa s četiri gola Hodžića i dva Ćorića, dok Splićani gotovo da nisu ozbiljnije zaprijetili vrataru Danijelu Zagorcu, koji je nakon deset godina provedenih na golu RNK Splita debitirao za Dinamo.

Dinamo je poveo u 26. minuti iz dvojbene situacije jer je Ante Ćorić zabio iz zaleđa na dodavanje Antolića, a u 37. minuti na 2-0 je povećao Hodžić na dodavanje mladog Brazilca Guilhermea,koji je odigrao svoju prvu utakmicu za hrvatskog prvaka.  U 51. minuti je Guilherme s 30 metara pogodio gredu, a odbijenu loptu je branič Splita Jurendić pokušao prsima spustiti za svog vratara Kukića, no nije vidio Hodžića koji je prvi došao do lopte i pogodio za 3-0. Hodžić je došao do “hat-tricka” u 66. minuti kada je pogodio glavom na asistenciju Guilhermea. U 78. minuti Ćorić je uz pomoć vratnice zabio za 5-0, a u 81. minuti dosuđen je kazneni udarac za Dinamo, kojeg je realizirao junak utakmice Hodžić za svoj četvrti gol na utakmici za konačnih 6-0.