KUP KRALJA U polufinalu Valencia i Sevilla

EPA/ELVIRA URQUIJO A.

Nogometaši Valencije i Seville plasirali su se u četvrtak u polufinale španjolskog Kupa kralja.

Nakon 2:0 iz prve utakmice, Sevilla je večeras s 3:0 slavila protiv drugoligaša Mirandesa. Poveli su već u devetoj minuti preko Iborre, a taj je rezultat na semaforu stajao sve do 70. minute. Tada je vodstvo povećao Juan Munoz na dodavanje Vitola, a konačan rezultat postavlja Coke u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Sevilla je bila dominantnija ekipa, sa više prilika od protivnika. Ipak, Mirandes je osam puta pucao prema golu Davida Sorije, čak pet u okvir, ali vratar je sve obranio. Sevilla je uputila 12 udaraca prema vratima, od kojih je 7 otišlo u okvir.

Valencia je s minimalnih 1:0 svladala Las Palmas, a jedini pogodak na utakmici postigao je Rodrigo Moreno u 20. minuti. Prva utakmica završila je rezultatom 1:1.

Las Palmas je imao više više udaraca prema golu Valencije. Od ukupno devet, šest je otišlo u okvir vrata Matyja Ryana. Valencia je, pak, zaprijetila šest puta, tri puta udarci su išli u okvir vrata. Ali, bio je dovoljan samo jedan.