KUP KRALJA Barcelona bolja od Athletica, Celta izbacila Atletico

EPA/Alejandro Garcia

Celta je večeras napravila iznenađenje u četvrtfinalu španjolskog Kupa kralja pobijedivši Atletico Madrid sa 3:2. U drugoj večerašnjoj utakmici Barcelona je slavila protiv Athletic Bilbaa s 3:1.

Prva utakmica Atletica i Celte završila je bez pogodaka. Celta je večeras povela preko Hernandeza u 22. minuti, ali sedam minuta kasnije izjednačuje Griezmann. S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. Celta se u nastavku budi, u 56. minuti Guidetti povisuje na 2:1, a Hernandez svojim drugim večerašnjim pogotkom na 3:1. Do kraja susreta Correa je uspio samo smanjiti u 81. minuti.

Barcelona je i na Camp Nou svladala Athletic. Gosti su poveli u 12. minuti preko Inaki Williamsa, a vodstvo su držali sve do 53. minute, kada na asistenciju Messija pogađa Suarez. Na 2:1 povisio je Pique u 81., a konačni rezultat postavio je Neymar u prvoj minuti sudačke nadoknade. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu.