Košarka: Cedevita bolja od Gorice, Zagreb od Kvarnera 2010.

08.04.2016., KC Drazen Petrovic, Zagreb - Euroliga, TOP 16, skupina E,14. kolo, KK Cedevita - KK Crvena zvezda Telekom. Luka Zoric. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Zadnja dva susreta 3. kola  Lige za prvaka završila su produžecima, a Zagreb je na svom terenu svladao momčad Kvarnera 2010 sa 83-79 (35-24), dok je Cedevita slavila u gostima protiv Gorice sa 96-91.

Zagreb se odvojio u prvoj četvrtini koju je dobio 24-13 i imao je prednost sve do pred kraj treće četvrtine kada ga Kvarner 2010 stiže i dolazi u vodstvo od 50-49. Nakon toga se vodi izjednačena borba koja završava sa 70-70 i s produžetkom. U produžetku je Ivan Batur pogodio slobodno bacanje za prednost Zagreba od 81-77, a pogotkom Marinellija Kvarner hvata priključak na 81-77. Halilović pogađa za 83-79 i Marić promašuje šut za Kvarner koji je mogao donijeti drugačiji ishod.

Najučinkovitiji u redovima Zagreba bio je Miralem Halilović sa 19 pogodaka, dok je Ivan Batur dodao 12. Kvarner je predvodio Šime Šprlja sa 20 koševa, a Petar Marić je ubacio 19.

U izjednačenoj utakmici u kojima su se stalno u vostvu izmjenjivali Gorica i Cedevita, produžetak je uslijedio nakon što je Ljubo Prgomet pogodio na kraju regurlanog dijela utakmice dva slobodna bacanja za Goricu za 82-82. Cedevita je povela na početku produžetka i prednost nije ispuštala do kraja. Do pobjede ju je odveo Fran Pilepić koji je zabio 33 koša, dok je Jacob Everse Pullen dodao 26. Najučinkovitiji kod Gorice je bio Matrin Zrnić sa 21 pogotkom, a Prgomet i Ante Mašić  su ubacili po 19 koševa svaki.

U 4. kolu u utorak igraju Kvarner 2010 i Šibenik, Split i Zadar te Zagreb i Gorica, dok se u srijedu sastaju Cedevita i Cibona.