Kolumbija u sudačkoj naknadi iznudila produžetke, Engleska prošla dalje na penale

epa06862174 Harry Kane of England scores the 1-0 lead from the penalty spot during the FIFA World Cup 2018 round of 16 soccer match between Colombia and England in Moscow, Russia, 03 July 2018.

(RESTRICTIONS APPLY: Editorial Use Only, not used in association with any commercial entity - Images must not be used in any form of alert service or push service of any kind including via mobile alert services, downloads to mobile devices or MMS messaging - Images must appear as still images and must not emulate match action video footage - No alteration is made to, and no text or image is superimposed over, any published image which: (a) intentionally obscures or removes a sponsor identification image; or (b) adds or overlays the commercial identification of any third party which is not officially associated with the FIFA World Cup)  EPA/YURI KOCHETKOV   EDITORIAL USE ONLY

Engleska nogometna reprezentacija posljednji je četvrtfinalist Svjetskog prvenstva u Rusiji nakon što je u utorak u susretu osmine finala u Moskvi svladala Kolumbiju sa 4-3 nakon boljeg izvođenja penala. Nakon 90, kao i 120 minuta igre, rezultat je bio 1-1.

Bila je to utakmica visokog ritma, puna nervoze, posebice kod Kolumbijaca, ali nogometno vrlo siromašna. Kolumbija bez svog najboljeg igrača, ozlijeđenog Jamesa Rodrigueza, nije bila u stanju kreirati nikakvu ozbiljniju prijetnju.

Tako smo u prvom poluvremenu vidjeli smo samo jednu prigodu. U 16. minuti Trippier je sa desnog boka ubacio na drugu vratnicu, a Harry Kane iz teške situacije glavom gađa iznad prečke.

I u nastavku isti scenario, loš nogomet i puno nervoze. Ipak, u 57. minuti Engleska je povela iz penala. Nakon kornera Sánchez je držao rukama i oborio Kanea, a sudac Geiger je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Harry Kane, njegov šesti gol na SP u Rusiji, a treći iz penala.

Nakon primljenog pogotka Kolumbijci su preuzeli inicijativu, ali stvorili su samo jednu šansu, i to u 81. minuti  nakon greške Walkera. On je poklonio loptu Carlosu Bacci na svojoj polovici, a kontranapad je lošim udarcem završio Juan Cuadrado.
 I kad su se Englezi već vidjeli u četvrtfinalu, kolumbijski stoper Yerry Mina, koji je zabio vodeći gol u pobjedi 3-0 protiv Poljske i pobjednički pogodak protiv Senegala, u trećoj minuti sudačke nadoknade zabija za 1-1 i produžetke. Cuadrado je izveo korner, a Yerry Mina glavom pogađa mrežu.
 Produžeci nisu donijeli odluku, pa se je prišlo izvođenju penala, a tu su više sreće imali Englezi. Kolumbijci su zabili prva tri penala, precizni su bili Falcao, Cuadrado i Muriel, dok su Englezi bili u zaostatku nakon tri serije jer je udarac Hendersona obranio Ospina.

epa06862511 Eric Dier (R) of England score the winning goal during the penalty shootout of the FIFA World Cup 2018 round of 16 soccer match between Colombia and England in Moscow, Russia, 03 July 2018.
(RESTRICTIONS APPLY: Editorial Use Only, not used in association with any commercial entity – Images must not be used in any form of alert service or push service of any kind including via mobile alert services, downloads to mobile devices or MMS messaging – Images must appear as still images and must not emulate match action video footage – No alteration is made to, and no text or image is superimposed over, any published image which: (a) intentionally obscures or removes a sponsor identification image; or (b) adds or overlays the commercial identification of any third party which is not officially associated with the FIFA World Cup) EPA/FELIPE TRUEBA EDITORIAL USE ONLY EPA-EFE/FELIPE TRUEBA EDITORIAL USE ONLY

No, engleski izbornik Gareth Southgate, koji je bio tragičar u izvođenju penala u polufinalu EP 1996. protiv Njemačke, ipak se je na kraju veselio. Uribe je pogodio gredu, a šut Bacce obranio je Pickford, dok su za Engleze precizni bili Trippier i Dier
Engleska će u četvrtfinalu u subotu u Samari igrati protiv Švedske, koja je u osmini finala svladala Švicarku sa 1-0.
KOLUMBIJA – ENGLESKA 3-4 (1-1)
KOLUMBIJA: Ospina, Arias (Zapata 116), Mina, Davinson Sánchez, Mojica, Carlos Sánchez (Uribe 79), Barrios, Cuadrado, Quintero (Muriel 88), Lerma (Bacca 61), Falcao.
ENGLESKA: Pickford, Walker (Rashford 113), Stones, Maguire, Trippier, Henderson, Dele Alli (Dier 81), Lingard, Young (Rose 102), Sterling (Vardy 88), Kane.
STRIJELCI: 0-1 Harry Kane (57-pen), 1-1 Yerry Mina (90+3).
SUDAC: Mark Geiger (SAD)
STADION: Otkritje Arena
GLEDATELJA: 44.000