KHL: Pobjeda Medveščaka protiv Metalurga

Igor Soban/PIXSELL

Hokejaši Medveščaka su u nedjelju upisali četvrtu pobjedu ove sezone nakon što su u Novokuznjecku sa 5-3 (1-2, 1-0, 1-3) slavili protiv momčadi Metalurga.

Poveo je Medveščak već u 42. sekundi utakmice kada je mrežu Metalurga zatresao Colby Genoway nakon asistencije Brandona McMillana. Četiri minute kasnije izjednačuje Metalurg pogotkom Ignata Zemčenka. Medveščak ponovno dolazi u prednost u devetoj minuti kada Alexandre Giroux pogađa za 2-1 nakon asistencije Gilberta Brulea i to u situaciji s igračem više.

U drugoj trećini pada samo jedan gol i to izjednačujući za Metalurg. Strijelac je u 37:29 minuti bio Nikita Jaznov.

Medveščak ponovno dolazi u vodstvo u zadnjoj trećini i to pogotkom Gilberta Brulea u 49:33 minuti. Manje od pet minuta kasnije Metalurg i treći put na utakmici izjednačuje nakon što gol zabija Denis Viharev. No nakon toga padaju dva gola za Medveščak. U 57:30 minuti najprije na 4-3 podiže još jednom Brule, a deset sekundi prije kraja za 5-3 i za pobjedu Medvjeda još jednom zabija Giroux.

Ovom pobjedom Medveščak se sa 12 bodova popeo na 8. mjesto na ljestvici Zapadne konferencije KHL-a.

Sljedeću utakmicu Medveščak igra u utorak u Omsku protiv Avangarda u 15,00 sati.