KHL Medveščak poražen od Jokerita nakon produžetaka

Igor Soban/PIXSELL

Hokejaši Medveščaka poraženi su u produžetku u Helsinkiju kod Jokerita sa 4:3 (1:1, 2:1, 0:1, 1:0). ‘Medvjedima’ je ovo četvrti poraz u nizu, ali danas su osvojili bod.

U petoj minuti susreta Frank Gymer domaćine dovodi u prednost, a niti minutu kasnije odgovorio mu je Mark Katic. ‘Medvjedi’ su preko Alexandera Bolduca došli do vodstva na početku druge trećine, ali Jokerit izjednačuje četiri minute kasnije.

Huhtala pogađa za novo vodstvo Jokerita, a Butler je autor izjednačujućeg pogotka za 3:3, kojim je završila utakmica. Medveščak je izdržao sve do 43 sekunde prije kraja produžetka, kada Lajunen donosi drugi bod za domaćine.

“Dečki su izašli spremni igrati, stvarali smo prilike i bili stalna prijetnja. Pogotovo u završnoj trećini kada smo nosili igru. Šteta za isključenje na samome kraju, no jako sam zadovoljan s našom današnjom izvedbom”, kazao je za službene stranice trener Gordie Dwyer.

Medveščak je sve dalje od doigravanja KHL-a, nakon 39 utakmica ima 45 bodova i nalazi se na 11. mjestu Zapadne konferencije.

OZNAKE: medveščak, khl, Jokerit