KHL: Avangard – Medveščak 6-3

23.10.2015., Dom sportova, Zagreb - Kontinentalna hokejaska liga, 26. kolo, KHL Medvescak Zagreb - Baris. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Hokejaši Medveščaka poraženi su na gostovanju kod Avangarda 3-6 (0-2, 1-2, 2-2) u utakmici 39. kola KHL-a odigranoj u četvrtak u Omskoj oblasti.

Bio je to drugi uzastopni gostujući poraz zagrebačkog kluba, nakon kojeg je Medveščak ostao na 8. mjestu Zapadne konferencije s 56 bodova.

Zanimljivost ove utakmice je da su svi pogoci postignuti s jednakim brojem igrača na ledu. Avangard je već u 2. minuti došao u vodstvo pogotkom Pjanova. U 16. minuti je na 2-0 povisio Černikov. U 22. minuti bilo je 3-0 za domaće zahvaljujući pogotku Ahnelova, kad je trener Medveščaka Gordie Dwyer odlučio vratara Dannyja Taylora zamijeniti Gašperom Krošeljom, ali ni to nije donijelo pozitivnu promjenu u igri ‘medvjeda’.
Gilbert Brule je smanjio na 1-3 u 25. minuti, ali su domaći u 38. minuti drugim golom Pjanova ponovno došli do tri gola prednosti. U 41. minuti Zubov je povisio prednost domaćih na 5-1. Drugim pogotkom Brlulea (42) i prvim Čeha Tomaša Mertla (49), ‘medvjedi’ su smanjili na dva gola zaostatka. No, u 50. minuti je Černikov svojim drugim pogotkom postavio konačnih 6-3.
Avangard je 15. pobjedom zasjeo na 4. mjesto Istočne konferencije KHL-a sa 64 boda. U subotu, 5. prosinca, Medveščak će u Astani odigrati posljednju utakmicu na aktualnoj gostujućoj turneji protiv Barysa, 9. momčadi Istočne konferencije.