Kalinić primio prvi pogodak

30.12.2016., Split - Sad vec bivsi vratar Hajduka Lovre Kalinic prije odlaska u Gent odrzao je oprostaju konferenciju s predstavnicima medija u klubu Hemingway.

Hrvatski vratar Lovre Kalinić primio je prvi pogodak u četvrtom nastupu otkako je u siječnju preselio u redove belgijskog prvoligaša Genta.

U susretu 25. kola belgijskog prvenstva Gent je na gostovanju kod Zulte Waregema odigrao 1-1, a bivši vratar Hajduka je primio pogodak u 88. minuti. Svladao ga je Henrik Dalsgaard. Gent je poveo u 69. minuti golom Yuya Kuba iz jedanaesterca.

Kalinić je debitirao za Gent u pobjedi protiv Charleroia (1-0), potom nije primio gol protiv Lokerena (0-0), a u prošlom kolu niti u pobjedi protiv lidera prvenstva Club Bruggea (2-0).

Brugge vodi na ljestvici sa 52 boda, Anderlecht je drugi sa 49 bodova, a Zulte Waregem je treći sa 47 bodova. Gent je peti sa 40 bodova.