Juventus bodom u Rimu potvrdio sedmi uzastopni naslov

epa06639458 Juventus' Paulo Dybala jubilates after scoring  during the Italian Serie A soccer match Juventus FC vs AC Milan at Allianz Stadium in Turin, Italy, 31 March 2018.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nogometaši Juventusa osigurali su i teoretski sedmi uzastopni naslov prvaka Italije zahvaljujući 0-0 remiju kod Rome u susretu 37. kola Serie A.

Juventusu je za potvrdu 34. naslova nacionalnog prvaka bio potreban samo bod protiv Rome, a do njega je stigao u izuzetno nesadržajnoj utakmici u kojoj su oba suparnika bila zadovoljna bodom. U “kamilici” u Rimu Mario Mandžukić je igrao do 81. minute.

Juventus kolo prije kraja ima92 boda, nedostižna četiri više od drugog Napolija koji je kao gost sa 2-0 (0-0) svladao Sampdoriju. Strijelci za Napolitance bili su Milik (72) i Albiol (80). Marko Rog je za Napoli ušao u 81. minuti kada je i Ivan Strinić zaigrao za Sampdoriju.

Roma je s bodom protiv Juventusa učvrstila treće mjesto sa 74 boda, dva više od gradskog rivala Lazija koji je četvrti.

Sampdoria je deveta sa 54. boda.

UAtalanta i Milan su u izravnom dvoboju za plasman u Europsku ligu odigrali 1-1 (0-0). Gosti su poveli preko Kessiea (60), no važan bod domaćima osigurao je Masiello (90+2). Nikola Kalinić odigrao je čitavu utakmicu za Milan koji je ovim ishodom ostao šesti sa 61 bodom, dok je Atalanta sedma sa 60.

Ranije u nedjelju je Udinese, kojega otprije 10-ak dana vodi hrvatski trener Igor Tudor, ostvario prvu pobjedu unakon tri i pol mjeseca svladavši kao gost Veronu sa 1-0 (1-0) te s ta tri boda uvelike povećao izglede za ostanak. Vrlo važan pogodak postigao je Čeh Barak u 20. minuti susreta. Stipe Perica igrao je od 83., a Andrija Balić od 88. minute za Udinese. Ovom pobjedom Udinese je stigao do 37 bodova, odnosno kolo prije kraja prvenstva ima dva boda više od 17. SPAL-a i 18. Crotonea.

Važne pobjede u borbi za ostanak ostvarili su i Chievo te Cagliari, Chievo je kao gost pobijedio Bolognu sa 2-1 (0-1), dok je Cagliari također kao gost bio bolji od Fiorentine sa 1-0 (1-0). U Bologni je poveo domaćin preko Verdija (12-11m), no u nastavku je Chievo preokrenuo zahvaljujući Giaccheriniju (48) i Ingleseu (60). Momčad sa Sardinije je do važne pobjede u Firenci stigla golom Pavolettija (37). Hrvatski reprezentativac Milan Badelj odigrao je čitavu utakmicu za Fiorentinu. Chievo je ovom pobjedom skočio na 14. mjesto sa 37 bodova, Cagliari je 16. sa 36. S druge strane, Fiorentina je neočekivanim porazom ostala na osmom mjestu sa 57 bodova, dok je Bologna ostala 13. sa 39 bodova.

Blizu pobjede bio je i SPAL koji je u Torinu poveo pogotkom Grassija (22), ali domaći su ipak preokrenuli preko Bellottija (68) i De Silvestrija (87). Crotone je na domaćem terenu vodio sa 2-1 protiv Lazija do 84. minute no na kraju je osvojio samo bod. Gosti iz Rima su poveli golom Lulića (17-11m), domaći su preokrenuli zahvaljujući Simyju (29)  i Ceccheriniju (61), no Milinković-Savić (84) je postavio konačnih 2-2. Četvrti Lazio sada ima 72 boda, tri više od petog Intera te će ta dva kluba u međusobnom susretu u posljednjem kolu odlučivati o četvrtom mjestu koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone.

Iz lige su još ranije ispali Benevento i Verona, dok će o posljednjem putniku u Serie B odlučivati utakmice Cagliari – Atalanta, Chievo – Benevento, Udinese – Bologna, Napoli – Crotone i SPAL – Sampdoria.

REZULTATI 37. KOLA,
Subota:
Benevento - Genoa 1-0 (Diabate 87)
Inter - Sassuolo 1-2 (Rafinha 80 / Politano 25, Berardi 72)
Nedjelja:
Verona - Udinese 0-1 (Barak 20)
Torino - SPAL 2-1 (Belotti 68, De Silvestri 87 / Grassi 22)
Bologna - Chievo 1-2 (Verdi 12-11m / Giaccherini 48, Inglese 60)
Fiorentina - Cagliari 0-1 (Pavoletti 37)
Crotone - Lazio 2-2 (Simy 29, Ceccherini 61 / Lulić 17-11m, Milinković-Savić 84)
Atalanta - Milan 1-1 (Masiello 90+2 / Kessie 60)
Roma - Juventus 0-0
Sampdoria - Napoli 0-2 (Milik 72, Albiol 80)