JADRANSKI DERBI Caktaš spasio Hajduk protiv Riječana

Split, 09.08.2018 - Prva utakmica 3. kola kvalifikacija Europske lige Hajduk - FCSB. Na slici Mijo Caktaš.
foto HINA/Mario STRMOTIĆ/ ik

U posljednjoj utakmici trećeg kola HNL-a nogometaši Rijeke i Hajduka na Rujevici su odigrali 1:1.

Momčad Matjaža Keka povela je golom Puljića u 62. minuti, bod Hajduku donio je Mijo Caktaš iz jedanaesterca tri mintute prije kraja.

Rijeka je bila bolja cijelu utakmicu, imali su nekoliko vrlo izglednih prilika, ali Hajduk je spasio vratar Posavec i nepreciznost napadača Rijeke. U 62. minuti Gorgon i Puljić odigrali su dupli pas i nadmudrili Hajdukovu obranu, a Puljić rutinski postiže pogodak za zasluženo vodstvo Rijeke.

U 83. minuti sudac Igor Pajač pokazuje na bijelu točku nakon što je Župarić u šesnaestercu srušio Saida. Armada, pred čijom je tribinom Caktaš trebao izvesti kazneni udarac, nekoliko je minuta prosvjedovala, bacujući u teren razne predmete, među kojima su se našle i stolice. Ipak, Caktaš je ostao hladan, i pucao po sredini gola i pogodio za izjednačenje Hajduka.

Rijeka je s ovim bodom došla na drugo mjesto HNL-a sa 7 bodova, koliko imaju i Lokomotiva i Dinamo. Vodeći je Osijek sa stopostotnim učinkom u tri utakmice. Hajduk je osvojio tek dva boda i nalauzi se na sedmom mjestu.

OZNAKE: Rijeka, HNL, Hajduk