IZNENAĐENJA Liga prvaka: Ispali Dinamo i Ajax

epa06121968 YB's goalie Marco Woelfli (L) in action against Dynamo Kiev's Andriy Yarmolenko during the UEFA Champions League third qualifying round, second leg match between BSC Young Boys and Dynamo Kiev, in Bern, Switzerland, 02 August 2017.  EPA/ALESSANDRO DELLA VALLE

Hrvatski nogometni reprezentativac Domagoj Vida odigrao je čitavu utakmicu za kijevski Dinamo u uzvratnom susretu 3. pretkola Lige prvaka u kojemu je njegov sastav u Bernu izgubio od Young Boysa sa 0-2 primivši pogodak u 90. minuti susreta kojim je ostao bez nastupa u posljednjoj rundi kvalifikacija za najjače klupsko natjecanje.

Dinamo je u prvoj utakmici prije tjedan dana u Kijevu pobijedio sa 3-1, pa je Young Boys izborio nastup u 4. pretkolu zahvaljujući pogotku u gostima.

Švicarski je sastav poveo sa 1-0 golom Hoaraua iz kaznenog udarca u 13. minuti, a prolazak dalje osigurao mu je Lotomba u 90.

Jozo Šimunović odigrao je svih 90 minuta za Celtic koji je sa 1-0 (0-0) kao gost u Trondheimu svladao Rosenborg i tako s ukupnih 1-0 prošao dalje. Jedini gol u obje utakmice škotskog i norveškog prvaka postigao je Forrest u 69. minuti.

Jurica Buljat odigrao je svih 90 minuta za bjeloruski BATE koji je na svom terenu sa 2-1 svladao prašku Spartu, ali to mu nije bilo dovoljno za prolazak dalje jer je prva utakmica završila pobjedom češkog prvaka od 1-0 pa se Slavila kvalificirala u 4. pretkolo zbog gola u gostima.

Marko Livaja igrao je za AEK do 71. minute u 0-1 porazu na gostovanju kod CSKA u Moskvi. Kako je CSKA bio bolji i u prvoj utakmici u Ateni sa 2-0, ruski doprvak je prošao dalje s ukupnih 3-0.

Diego Živulić igrao je do 63. minute za Viktoriju iz Plzena koja je izgubila sa 1-4 na svom terenu od rumunjskog FCSB-a. Prva utakmica u Bukureštu završila je rezultatom 2-2 pa je bivša Steaua prošla dalje s ukupnih 6-3.

Uspješan nije bio niti Ivan Leko kao trener Club Bruggea. Njegov je sastav izgubio na gostovanju kod Istanbul Basaksehira sa 0-2, a kako je prvi susret završio rezultatom 3-3, turski sastav je prošao dalje s ukupnih 5-3.

Zanimljivo je bilo u Amsterdamu gdje su Ajax i Nice odigrali 2-2, pa je francuski prvak prošao dalje zbog više postignutih pogodaka u gostima jer je prva utakmica završila rezultatom 1-1.