IZBORILI PLASMAN: Inter u četvrtfinalu Kupa, golovi Brozovića i Perišića

epa05070471 Inter Milan's forward Jonathan Ludovic Biabiany (R) struggles for the ball with Cagliari's defender Nicola Murru during their Italy Cup soccer match at the Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 15 December 2015.  EPA/DANIEL DAL ZENNARO

Nogometaši Intera izborili su plasman u četvrtfinale talijanskog Kupa nakon što su na San Siru pobijedili drugoligaša Cagliari 3-0, a među strijelce su se upisali hrvatski reprezentativci Marcelo Brozović i Ivan Perišić.

Inter je poveo golom Rodriga Palacio u 24. minuti, a u nastavku susreta na scenu su stupili hrvatski reprezentativci Brozović i Perišić. Bivši veznjak zagrebačkog Dinama postigao je sjajan pogodak sa 20-tak metara u 71. minuti za 2-0. Brozoviću je to bio drugi uzastopni susret u kojem je postigao pogodak. Među strijelce se upisao i prošlu subotu u ligaškoj pobjedi protiv Udinesea (4-0), a u prvenstvu je zabio i Frosinoneu 22. studenog.
Brozović je sudjelovao i u akciji za treći pogodak na utakmici. Osam minuta prije kraja susreta opalio je s ruba kaznenog prostora i pogodio je vratnicu, a odbijenu loptu je iza leđa Alessio Cragna pospremio Perišić. Bio je to njegov treći pogodak ove sezone nakon što je u prvenstvu zabio Palermu i Sampdoriji. Brozović je odigrao cijeli susret, dok je Perišić ušao u igru u 73. minuti.
Inter će u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika dvoboja Napoli – Verona.
Plasman u četvrtfinale izborio je i trećeligaš Alessandrija pobijedivši nakon produžetka Genou 2-1. Alessandrija, u čijim redovima igra hrvatski nogometaš Vedran Celjak, je u prošlom kolu šokirala Palermo, a sada i Genou. Gosti su poveli u 46. minuti golom Manuela Marrasa, no genoa jhe u sudačkoj nadoknadi izjednačila preko Leonarda Pavolettija. Ipak, u 114. minuti Riccardo Bocalan je donio veliko slavlje trećeligašu. Alessandrija sada čeka boljeg iz susreta Roma – Spezia.