ITALIJA Juventus pobjedom u Firenci preuzeo vrh

Nogometaši Juventusa izbili su na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva nakon 2-0 (0-0) pobjede na gostovanju kod Fiorentine u prvoj utakmici 24. kola Serie A.

Prvi pogodak za “zebre” postigao je bivši igrač Fiorentine Federico Bernardeschi koji je u 56. minuti precizno izveo slobodan udarac sa samog ruba kaznenog prostora nakon što ga je na tom mjestu srušio hrvatski reprezentativac Milan badelj. Konačni rezultat postavio je Gonzalo Higuain u 86. minuti iz brzog protunapada.

Inače, sredinom prvog poluvremena dosuđen je kazneni udarac za Fiorentinu nakon što je Chiellini igrao rukom u svom kaznenom prostoru, ali su suci nakon višeminutnog pregledavanja snimke ustanovili kako je tom igranju rukom prethodio prekršaj Simeonea na Alexu Sandru.

Badelj je odigeao čitavu utakmicu za Fiorentinu kao i Mario Mandžukić za Juventus.

Juventus sada ima 62 boda, dva više uz utakmicu više od drugog Napolija koji će u subotu ugostiti trećeplasirani Lazio. Fiorentina je u sredini ljestvice, 11. sa 31 bodom.