I DALJE KRIZA: Novi kiks Chelseaja

EPA/ANDY RAIN

Chelsea je i dalje u krizi, u subotu u 8. kolu Premier lige na domaćem terenu je izgubio od Southamptona 1-3, te se nalazi na 16. mjestu sa samo osam bodova i sada se već postavlja pitanje hoće li trener Jose Mourinho dobiti otkaz.

Chelsea je poveo golom Williana u 10. minuti, a prekoret i pobjedu Southamptonu donijeli su Steven Davis (44), Sadio Mane (60) i Graziano Pelle (73).

Nakon dva uzastopna poraza u Premier ligi nogometaši Manchester Cityja iskalili su se na Newcastleu, kojeg su u 8. kolu dobili sa 6-1 uz pet golova Sergija Aguera. Newcastle je poveo golom Mitrovića u 18. minuti, a onda je uslijeio šou Aguera koji je pogađao u 42., 49., 50., 60. i 62. minuti, a jedan pogaodak dodao je Kevin De Bruyne (54).

Sunderland je domaćem terenu vodio 2-0 protiv Bilićevog West Hama, da bi na kraju završilo 2-2. Tako su “čekićari” i dalje neporaženi u gostima, imaju tri pobjede i remi.
Domaćin je poveo u 10. minuti preko Stevena Fletchera, a u 22. minuti već je bilo 2-0 nakon što je Jeremain Lens s ruba kaznenog prostora prebacio vratara West Hama. No, isti taj Jeremain Lens je u 57. minuti isključen, pa je Sunderland više od pola sata imao igrača manje.
Strijelci za West Ham bili su Carl Jenkinson (45+1) i Dimitri Payet (60). Hrvatski napadač Nikica Jelavić ušao je u igru za West Ham u 58. minuti i imao je pet prilika da se upiše u strijelce. U 63. minuti pucao je lijevom nogom iz neposredne blizine preko gola. Potom u 69. puca glavom, ali lopta ide tik uz vratnicu. Ponovno je Jelavić imao priliku u 80. minuti, ali udarac desnom nogom opet je promašio cilj. U 87. minuti te u sudačkoj nadoknadi Jelavić je još dva puta bio u prilici, oba puta gađao je glavom, ali pored vratiju.
Norwich je kod kuće poražen od Leicestera sa 1-2, a strijelci za goste bili su Jamie Vardy (28-pen) i Jeffrey Schlupp (47). Andreja Kramarića nije bilo u sastavu Leicestera.
U prvoj utakmici subotnjeg programa Crystal Palace je svladao West Bromwich Albion sa 2-0. Pogotke za domaću momčadi postigli su Yannick Bolasie u 68. minuti i Yohan Cabaye koji je u 89. minuti realizirao kazneni udarac. To je bila peta pobjeda Crystal Palace u sezoni i prvi poraz WBA na gostovanjima.
U nedjelju su na rasporedu dva derbija Everton – Liverpool, te Arsenal – Manchester United.
Navijači svih klubova engleske Premier lige ovog vikenda tijekom prvenstvenih utakmica prosvjeduju zbog visokih cijena ulaznica. Prosječna cijena karata za utakmice Premier lige iznosi 53,76 funti (72,78 eura), po čemu su one najskuplje u svijetu, dok u Njemačkoj koštaju samo 31,16 eura.