Hrvatska ima naslov u Melbourneu, a nije Čilić

epa06478380 Mate Pavic of Croatia (top, L) and Oliver Marach of Austria (top, R) in action against Juan Sebastian Cabal  and Robert Farah of Columbia during the men's doubles final at the Australian Open tennis tournament, in Melbourne, Australia, 27 January 2018.  EPA/LUKAS COCH AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT

Hrvatski tenisač Mate Pavić i Austrijanac Oliver Marach osvojili su Australian Open u konkurenciji muških parova nakon što su u subotnjem finalu u Melbourneu svladali kolumbijsku kombinaciju Juana Sebastiana Cabala i Roberta Faraha sa 6-4, 6-4.

U oba seta Pavić i Marach su do breaka došli u devetom gemu. U prvom setu, nakon što su u četvrtom gemu spasili četiri break lopte, Pavić i Marach su u završnici oduzeli servis protivnicima za vodstvo 5-4 i potom su na Pavićev servis dobili prvi set.

U drugom setu bilo je manje prilika za break. Pavić i Marach su spasili dvije break lopte u drugom gemu, a njihovi protivnici jednu u trećem. No, onda se ponovio scenarij iz prvog seta i hrvatsko-austrijski par oduzima servis Kolumbijcima za prednost 5-4, a onda je Austrijanac odservirao bez greške i nakon sat i 35 minuta Pavić i Marach su slavili pobjedu na Australian Openu.

Pavić i Marach su tako nastavili pobjednički niz u ovoj godini, a ovom su pobjedom stigli do svog prvog trofeja na Australian Openu. Prošle su godine igrali u finalu Wimbledona.

I nedjelja, kada završava Australian Open, je hrvatski dan u Melbourneu. U 6.00 sati po hrvatskom vremenu Mate Pavić će sa kanadskom tenisačicom Gabrielom Dabrowskom u finalu mješovitih parova igrati protiv mađarsko-indijske kombinacije Timea Babos – Rohan Bopanna.

Nakon toga, u 9.30 sati po hrvatskom vremenu najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić će u finalu singla igrati protiv Švicarca Rogera Federera za svoj drugi Grand Slam naslov.