HNL Split ostvario prvu pobjedu u sezoni, na Parku mladeži ‘stradao’ Slaven Belupo

Miranda Cikotic/PIXSELL

Nogometaši Splita u petak su upisali prvu ovosezonsku pobjedu u HNL-u. U prvoj utakmici 13. kola svladali su na Parku mladeži Slaven Belupo sa 3:0. Zanimljivo, u današnjoj utakmici postigli su jednak broj golova kao u dosadašnjih 12 utakmica.

U vodstvo su došli u 39. minuti preko Domagoja Boljata, na 2:0 povisio je Sandro Ugrina u 55. minuti, a konačni rezultat postavio je Marko Pavlovski u 69. minuti.

Ovom su se pobjedom Splitovci maknuli sa začelja HNL-a i sada su 9. momčad prvenstva sa 7 bodova. Posljednja Cibalia ima utakmicu manje i dva boda manje. Slaven belupo je ostao na sedmom mjestu sa 11 bodova.

U subotu se sastaju Istra i Hajduk (15 sati) i Dinamo i Cibalija (17 sati), a kolo u nedjelju zaključuju Osijek i Lokomotiva (15 sati) te Rijeka i Inter (17 sati).

OZNAKE: Split, HNL, slaven belupo