HNL Remi bez golova Rijeke i Slavena, Kek nezadovoljan: “Kao da ne igramo za bodove”

Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Nogometaši Rijeke i Slaven Belupa odigrali su u Koprivnici 0:0 u drugoj subotnjoj utakmici 11. kola HNL-a.

Obje su momčadi igrale borbeno, međutim nije bilo puno opasnih prilika. U 31. minuti Bezjak je pogodio vratnicu, dok je Tomasov uzdrmao gredu. Tomasov i Balaj odigrali su još jednu dobru utakmicu, ali nisu imali snage i preciznosti sami riješiti utakmicu. Najbolju priliku Belupo je imao u 81. minuti kada je pucao Mihaljević, ali Vargić je loptu uspio izbiti u korner.

Vratar Rijeke Ivan Vargić danas je oborio rekord. On, naime, u prvenstvu nije primio pogodak 695 minuta, prestigavši Mladena Žgaenja koji u ligaškim utakmicama pogodak nije primio 622 minute.

Nakon utakmice trener Rijeke Matjaž Kek nije bio zadovoljan prikazanim. “Nije to više nesreća. Stvarno smo igrali na lagan način, u nekim situacijama reagiramo kao da ne igramo za bodove”, rekao je za službene stranice kluba i dodao kako nakon toliko promašenih prilika sigurno nisu zadovoljni.

Rijeka sada za Dinamom zaostaje četiri boda i nalazi se na drugom mjestu. Treći je Hajduk, koji u slučaju sutrašnje pobjede protiv Splita može izbiti na drugu poziciju. Slaven je na sedmom mjestu sa 12 osvojenih bodova iz 11 utakmica.