HNL Preokret na Rujevici, Bočkaj donio Osijeku pobjedu nad Rijekom, ozljeda glavnog suca

epa06099816 The players from NK Osijek celebrate after scoring during the UEFA Europa League second qualifying round, second leg soccer match between Switzerland's FC Luzern and Croatia's NK Osijek, in Lucerne, Switzerland, on Thursday, July 20, 2017.  EPA/URS FLUEELER

Nogometaši Osijeka nanijeli su u nedjelju četvrti ovosezonski poraz aktualnom prvaku Rijeci. OSiječani su na Rujevici slavili sa 2:1 i bodovno se izjednačili sa splitskim Hajdukom (24).

Povela je Rijeka u 55. minuti preko Marija Gavranovića, ali samo sedam minuta kasnije izjednačava Eros Grezda. Pobjedu Osijeku donosi Petar Bočkaj u 79. minuti utakmice krasnim golom iz slobodnog udarca.

U 25. minuti susreta došlo je i do prmjene – glavnog suca. Ozlijedio se Goran Gabril, a zamijenio ga je Marko Matoc. Matoc je od ulaska u igru okazao šest žutih kartona, a Marko Vešović i Josip Mišić zbog tih će žutih kartona morati propustiti utakmicu sljedećeg kola i veliki derbi Rijeke i Dinama.

Dinamo je vodeća momčad prvenstva s 31 bodom, šest manje, 25, ima Rijeka. Hajduk je treći sa 24 boda, koliko ima i četvrti Osijek.

OZNAKE: Rijeka, HNL, Osijek