HNL Osijek ‘srušio’ Dinamo u Maksimiru, Knežević za pobjedu već u drugoj minuti

Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka nanijeli su hrvatskom prvaku Dinamu prvi poraz u sezoni. U subotu su u Maksimiru slavili sa 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Josip Knežević već u drugoj minuti susreta.

Prva je to pobjeda Osijeka u Maksimiru nakon dugih 16 godina, a Dinamo je doživio prvi domaći poraz nakon 104 utakmice. Dinamo je nakon ranog primljenog gola nizao šanse, pokušao izjednačiti, ali nisu uspjeli pronaći put do vrata Osijeka. Hodžić je u 48. minuti pogodio gredu, a vratar Osijeka Mikulić upisao je i nekoliko dobrih obrana.

Osijek se sada izjednačio sa vodećim Rijekom i Dinamom sa 19 bodova. Hajduk je četvrti sa 14 bodova. Na dnu tablice su Cibalia sa tri i Lokomotiva sa samo dva boda. Ipak, obje momčadi sa dna svoje utakmice igraju sutra – Lokomotiva gostuje kod Slaven Belupa, a Cibalia dočekuje Rijeku.

OZNAKE: Dinamo, HNL, Osijek