HNL Osijek sezonu otvorio pobjedom na Aldo Drosini

Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka u prvom su kolu HNL-a slavili kod Istre sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Antonio Perošević u petoj minuti sureta. Obje su ekipe susret završile sa deset igrača – Istri je u 52. isključen Gržan, dok je crveni karton kod Osijeka dobio Štrkalj u drugoj minuti sudačke nadoknade.

U 21 sat započela je utakmica Splita i Rijeke na Parku mladeži.

Novu sezonu HNL-a u petak su otvorili Slaven Belupo i Inter. Belupo je u Koprivnici došao do pobjede 2:0. Pogotke su postigli Štiglec i Arap. Inter je utakmicu završio sa devetoricom – crvene kartone dobili su Kolar i Mesfin-Mulugeta.

Prvo će kolo biti kompletirano u nedjelju, kada posljednje utakmice igraju Dinamo i Lokomotiva od 19 sati te Cibalia i Hajduk od 21 sat.

OZNAKE: HNL, Osijek, Istra