HNL Lokomotiva – Dinamo 1-2

Zagreb, 14.04.2017. -  Utakmica 28. kola Prve HNL Lokomotiva - Dinamo. Na fotografiji Denis Kolinger, El Arabi Hilal Soudani.  foto HINA/ Daniel KASAP/ dk

U susretu 28. kola Prve HNL Dinamo je u petak kao gost na stadionu u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive slavio sa 2-1 (1-1), a oba gola za “modre” zabio je Armin Hodžić iz penala.

Lokomotiva, koja je u dosadašnjim prvenstvenim dvobojima protiv Dinama upisala 23 poraza i 1 remi, neočekivano je povela već u 4. minuti.

Vratar Dinama Dominik Livaković loše je ispucao loptu, koja je došla do Lovre Majera, ali njegov udarac golman Livaković je odbio, no ravno do Erosa Grezde, koji odlično pogađa za vodstvo “lokosa”.

U 6. minuti ponovno je zaprijetila Lokomotiva, odličan udarac Siniše Rožmana sa 25 metara otišao je trunku iznad iznad gola.

Napadač Dinama Soudani mogao je u 17. minuti dobiti izravni crveni karton, jer je nakon prekršaja nogom namjerno udario Luku Capana, ali sudac Tihomir Pejin samo je usmeno opomenuo Soudanija.

Dinamo je došao do izjenačenja u 29. minuti iz penala. Nakon ubačaja Stojanovića s desne strane, Guilherme puca glavom, ali braniča Lokomotive Karačića lopta pogađa u ruku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Armin Hodžić.

U nastavku “lokosi” prvi dolaze do prilike, u 51. minuti, nakon prodora Cekicija, Majerov udarac Lešković je skrenuo u korner.

Novi penal za Dinamo u 67. minuti, nakon što je Kolinger oborio Hodžića u kaznenom prostoru, a Hodžić je ponovno bio precizan iz kaznenog udarca. Bio je to njegov deseti gol u proljetnom dijelu prvenstva.

Posljednu priliku na utakmici imao je napadač Dinama Soudani, koji je u 86. minuti pucao blizu lijeve vratnice.

Vodeća Rijeka ima 69 bodova, slijedi Dinamo sa 68, ali Rijeka u subotu dočekuje Split.

Utakmica je odigrana na stadionu u Kranjčevićevoj pred 200 gledatelja, a sudio je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca.

STRIJELCI: 1-0 Eros Grezda (4), 1-1 Armin Hodžić (29-pen), 1-2 Armin Hodžić (67-pen).

OZNAKE: Dinamo, HNL, lokomotiva