HNL: Istra 1961 ostala prvoligaš

01.06.2016., stadion Aldo Drosina, Pula - MAXtv 1. HNL, NK Istra 1961 - HNK Sibenik.  Nakon izvodjenja jedanaesteraca Istra 1961 izborila ostanak u Prvoj MAXtv ligi.

Nogometaši Istre 1961 ostali su prvoligaši nakon što su u uzvratnoj utakmici majstorice za ostanak boljim izvođenjem jedanaesteraca u Puli pobijedili Šibenik s 5-4. U regularnom dijelu bilo je 1-1, kao i u prvom susretu u Šibeniku.

U dramatičnom dvoboju na Aldo Drosini tek je “rulet penala” odlučio konačnog pobjednika nakon što su obje momčadi propustile veliki broj prilika u 90 minuta susreta. U regularnom dijelu je Perica Šare u 50. minuti doveo Šibenčane u vodstvo, da bi samo minutu kasnije izjednačio Darko Šimić.

Puljani su imali više sreće i spretnosti prilikom izvođenja jedanesteraca, a za domaće su zabijali Zlomislić, Gržan, Mihaljević, da Silva i Bouhna, dok je Đuriću obranio vratar Šibenika Nwologor. Za Šibenik su pogađali Plazonić, Vukorepa, Grković i Barać, udarac Alispahića je obranio domaći vratar Brkić, a u šestoj seriji Nigerijac Collins je promašio vrata i ostavio Šibenčane u Drugoj ligi.

Istra 1961 je prvoligaš neprekidno od 2009. godine, dok je Šibenik ispao iz Prve HNL 2011. godine.