HNL: Inter – Osijek 2:2

Zagreb, 16.12.2016 -  Utakmica 20. kola Prve HNL  Inter - Osijek. Na slici Nikola Matas i Ivan Mamut.
Foto Hina/ Dario GRZELJ/ dag

U prvom susretu 20. kola Prve HNL Inter i Osijek su u Zaprešiću odigrali 2-2.

Gosti su vodili 1-0 i 2-1, ali su na kraju spašavali bod nakon što su posljednje 23 minute igrali s igračem manje.

Osijek je poveo u 28. minuti golom Muzafera Ejupija, no 12. minuta kasnije izjednačio je Jakov Filipović (40). Gabriel Boban je u 53. minuti ponovo doveo goste u vodstvo, a izjednačio je Jakov Puljić u 68. minuti iz kaznenog udarca. Bio je to njegov deveti pogodak ove sezone čime se izjednačio se na vrhu ljestvice strijelaca s El Arabi Hilal Soudanijem. Prekršaj je skrivio Nikola Matas koji je pritom zaradio crveni karton.

U posljednjih 20 minuta Inter je pokušao zabiti i treći pogodak, no nije uspio iskoristiti igrača više.

U subotu se sastaju Hajduk – Dinamo i Rijeka – Istra 1961, dok će u nedjelju igrati Slaven Belupo – Cibalia, te Lokomotiva – Split.

Na ljestvici vodi Rijeka sa 49 bodova, Dinamo je drugi sa 43 boda, a Osijek se probio na treću poziciju sa 38 bodova. Hajduk je četvrti s bodom manje, a zatim slijede Slaven Belupo (24), Inter (20), Istra 1961 (19), Lokomotova (17), te Split (8) i Cibalia (8).