HNL Dinamo slavio protiv Rijeke i ‘pobjegao’ na +9

Zagreb, 28.10.2017 - Utakmica 14. kola Prve HNL Dinamo - Rijeka. Na fotografiji Dani Olmo (D).
foto HINA/ Daniel KASAP /dk

hina

U derbiju 14. kola Prve HNL Dinamo je u Maksimiru svladao Rijeku sa 3-1 (1-1).

Strijelci: 0-1 Acosty  (9), 1-1 Moro (29), 2-1 Soudani (49), 3-1 Soudani (79).

Pred 10.000 gledatelja sudio je Pajač iz Svetog Ivana Zeline.

Aktualni prvak poveo je u 9. minuti nakon što Dinamova obrana nije dobro očistila prizemno ubacivanje Acostyja, pa se lopta odbila točno u noge Nigerijcu koji je pogodio praznu mrežu. Dinamo je do poluvremena uspio izjednačiti preko More koji je odlično reagirao na jednu odbijenu loptu i sa 15-ak metara pogodio pod gredu.

U nastavku je Dinamu pobjedu s dva gola osigurao Soudani. Alžirac se u 49. minuti odlično snašao u gužvi u kaznenom prostoru gostiju i “šakricama” zabio za 2-1, da bi ga u 79. minuti sjajnom okomitom loptom u čistu priliku izbacio Olmo, a strijelac Soudanijeva kalibra rutinski je pogodio za potvrdu pobjede.

Vodeći Dinamo sada ima 34 boda, čak devet više od druge Rijeke, a 10 od trećeg Hajduka i četvrtog Osijeka koji imaju po utakmicu manje.

OZNAKE: Dinamo, Rijeka, HNL