HNL Dinamo prekinuo niz poraza, Fernandes pogodio za tri boda, Antolić se ozlijedio

Igor Kralj/PIXSELL

Momčad Dinama u subotu je prekinula neugodan niz od četiri poraza, slavili su u 16. kolu HNL-a protiv Istre s minimalnih 1:0 i probili se na drugo mjesto ljestvice.

Dinamova pobjeda mogla je biti i puno uvjerljivija, ali ‘Modri’ su se danas napromašivali. Još jedan neugodan udarac dobili su u 37. minuti kada je kapetan Domagoj Antolić morao napustiti igru zbog ozljede. Umjesto njega u igru je ušao Pavičić.

Dinamo je i u drugom poluvremenu nastavio s napadima i opsadom gola Istre. To im se i isplatilo u 81. minuti kada je Junior Fernandes pogodio iz skoka. ‘Lavovski’ dio posla obavio je Hodžić, čiji je udarac vratar Istre obranio, ali lopta se odbila do Fernandesa koji je u ‘sendviču’ sa dva braniča Istre glavom pogodio.

Sa današnja tri boda na Maksimiru Dinamo je preskočio Hajduk na drugom mjestu. Sada ima 30 bodova, bod manje od vodeće Rijeke i bod više od trećeg Hajduka. Na četvrtom se mjestu nalai Split sa 25 bodova. Rijeka i Split igraju posljednju utakmicu kola u 19 sati. Istra je na sedmom mjestu sa 18 osvojenih bodova iz 16 utakmica.

OZNAKE: HNS, Dinamo, Istra