HNL: DINAMO JESENSKI PRVAK Soudani pogodio za slavlje nad Interom

Sanjin Strukic/PIXSELL

Nogometaši Dinama u posljednjoj utakmici prije zimske pauze svladali su Inter na Maksimiru sa 1:0. Jedini pogodak na utakmici postigao je Soudani u 86. minuti. Izvršni direktor Dinama Zdravko Mamić, koji je jučer izašao iz pritvora, utakmicu je pratio iz lože.

Pred nešto više od 900 gledatelja, i pod ‘okriljem’ magle, Inter se odlično branio sve do samog finiša utakmice. Zabilježeno je nekoliko prilika na obje strane, a oba su vratara solidno reagirala kod izglednih prilika. Sredinom prvog poluvremena ozlijedio se Marko Pjaca, a svoj debi imao je i junior Josip Brekalo.

Četiri minute prije kraja susreta Rog je ubacio iz kornera, čileanski napadač Henriquez loptu je ‘servira’ Soudaniju koji uspio svladati Čovića.

Ovom je pobjedom Dinamo godinu zaključio na prvom mjestu ljestvice, kao jesenski prvak, sa dva boda prednosti pred Rijekom. Inter se nalazi na šestom mjestu s 22 boda.

OZNAKE: Dinamo, HNL, Maksimir, inter