HNL: Dinamo – Inter 5-1

FaH

U prvom susretu 3. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama slavili protiv zaprešičkog Intera s visokih 5-1 (2-0), te je prvak ubilježio prvu pobjedu u sezoni.

Dinamo je fantastičnim pogotkom Armina Hodžića u 8. minuti koji je iskosa “škaricama” pogodio sami kut vrata gostiju, a utakmica je bila odlučena u 38. minuti kada je sudac Pejin neopravdano dosudio kazneni udarac za Zagrepčane i isključio igrača Intera Mislava Komorskog. Čileanac Junior Fernadez je bio precizan s bijele točke. U 51. minuti Inter je smanjio nakon velike pogreške stopera Dinama Benkovića, koju je iskoristio Makedonac Ilija Nestorovski. U 56. minuti Junior Fernandes je glavom postigao svoj drugi pogodak na utakmici, kao i Hodžić dvije minute kasnije, a igrač iz BiH je u 61. minuti došao i do “hat-tricka”.

Dinamo je preuzeo vodstvo s pet bodova, a Inter je ostao na dva osvojena boda.

Pred 2000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Pejin iz Donjeg Miholjca.

OZNAKE: Dinamo, HNL, inter