HNL: Cibalia – Rudeš 3-0

Nogometaši Cibalije osvojili su prve bodove ove sezone nakon što su u nedjelju u 5. kolu Prve HNL u Vinkovcima pobijedili Rudeš sa 3-0.

Cibalia je do vodstva došla zahvaljujući autogolu Markusa Pavića u 27. minuti, koji je nakon kornera nespretno reagirao te je zatresao vlastitu mrežu.

Pobjedu Vinkovčana potvrdio je Marko Pervan. Prvo je u 83. minuti pogodio iz penala, a u sudačkoj nadoknadi (90+3) postavio je konačnih 3-0. Sa ova dva gola Pervan je izbio na prvo mjesto liste najboljih strijelaca, ima ukupno četiri pogotka.

Susret je odigran na Gradskom stadionu u Vinkovcima pred 1.000 gledatelja, a sudio je Marko Matoc iz Zaprešića.

Petak -
 RIJEKA - DINAMO        0-2 (Junior Fernandes 11, 40-pen)
 HAJDUK- SLAVEN BELUPO  1-0 (Ohandza 62)

Subota -
 INTER - ISTRA 1961     2-2 (Rak 41, Filipović 62/ Kitanovski 8, Matjaž 25)
 LOKOMOTIVA - OSIJEK    2-3 (Musa 15, Capan 45/ Pušić 25, Perošević 79-pen, Boban 86)