Iako ih je prije tjedan dana Bayern “razbio” sa 8-0, nogometaši Hamburgera uspjeli su se oporaviti od tog poniženja, te su u 23. kolu Bundeslige na svom terenu dobili Herthu sa 1-0 golom Albina Ekdala u 77. minuti.

Nakon tmurne jeseni, proljeće je ipak donijelo više optimizma u redove bivšeg europskog prvaka, koji je u posljednjih pet kola osvojio deset bodova.

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi hrvatski trener Niko Kovač, doživio je četvrti uzastopni poraz, u nedjelju je kod kuće izgubio 1-2 od Freiburga.

Kovaču je “svanulo” u 11. minuti kada je zabio Branimir Hrgota. Eintracht je bio dominantniji, imao je više udaraca po golu i dobrih prigoda, ali na kraju je slavio Freiburg, a dvostruki strijelac za goste bio je Florian Niederlechner, u 25. i 59. minuti.

Hrvatski napadač u dresu Eintrachta Ante Rebić imao je najbolju prigodu u 49. minuti kada je glavom gađao gornji desni kut, ali je lopta prošla pored gola.

U četiri uzastopna poraza Kovačeva momčad zabila je samo jedan gol. Ipak, drži šesto mjesto koje vodi u Europu sljedeće sezone.