Hamburger – Hertha 1-0

Hamburg's Kyriakos Papadopoulos (M) goes for a header against Berlin's Sebastian Langkamp (3. f. l) during the German Bundesliga soccer match between Hamburger SV and Hertha BSC in the Volksparkstadion in Hamburg, Germany, 05 March 2017.

(EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Axel Heimken/dpa

Iako ih je prije tjedan dana Bayern “razbio” sa 8-0, nogometaši Hamburgera uspjeli su se oporaviti od tog poniženja, te su u 23. kolu Bundeslige na svom terenu dobili Herthu sa 1-0 golom Albina Ekdala u 77. minuti.

Nakon tmurne jeseni, proljeće je ipak donijelo više optimizma u redove bivšeg europskog prvaka, koji je u posljednjih pet kola osvojio deset bodova.

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi hrvatski trener Niko Kovač, doživio je četvrti uzastopni poraz, u nedjelju je kod kuće izgubio 1-2 od Freiburga.

Kovaču je “svanulo” u 11. minuti kada je zabio Branimir Hrgota. Eintracht je bio dominantniji, imao je više udaraca po golu i dobrih prigoda, ali na kraju je slavio Freiburg, a dvostruki strijelac za goste bio je Florian Niederlechner, u 25. i 59. minuti.

Hrvatski napadač u dresu Eintrachta Ante Rebić imao je najbolju prigodu u 49. minuti kada je glavom gađao gornji desni kut, ali je lopta prošla pored gola.

U četiri uzastopna poraza Kovačeva momčad zabila je samo jedan gol. Ipak, drži šesto mjesto koje vodi u Europu sljedeće sezone.