Gulbis izbacio Zvereva, Đoković prošao Edmunda

epa06872148 Ernests Gulbis of Latvia celebrates his win over Alexander Zverev of Germany in their third round match during the Wimbledon Championships at the All England Lawn Tennis Club, in London, Britain, 07 July 2018. EPA/NIC BOTHMA EDITORIAL USE ONLY/NO COMMERCIAL SALES

Latvijac Ernests Gulbis nastavio je niz iznenađujućih rezultata na ovogodišnjem Wimbledonu izbacivši u subotu iz turnira četvrtog nositelja Nijemca Alexandera Zvereva, kojeg je pobijedio sa 7-6 (2), 4-6, 5-7, 6-3, 6-0.

Gulbis je u trećem setu poveo 5-3 i propustio servis za vodstvo 2-1 u setovima, ali je napravio veliki preokret u četvrtom i petom setu. Od 2-2 u četvrtom setu 29-godišnji Latvijac je osvojio 10 od preostalih 11 gemova.

U osminu finala probio se bivši trostruki wimbledonski pobjednik i nekadašnji svjetski ‘broj 1’, Srbin Novak Đoković, koji je nadoknadio set zaostatka u dvoboju s Britancem Kyleom Edmundom. Đoković je slavio sa 4-6, 6-3, 6-2.

Kod tenisača neće biti promjene na vrhu ATP ljestvice nakon Wimbledona, jer je Rafael Nadal pobjedom nad Australcem Alexom De Minaurom 6-1, 6-2, 6-4 osigurao mjesto u osmini finala, što će mu donijeti dovoljno bodova da se zadrži ispred Rogera Federera, čak i da izgubi u sljedećem kolu, a Švicarac obrani naslov.

U konkurenciji tenisačica niz senzacionalnih pobjeda i poraza nastavljen je u subotu. Kreatorica nove senzacije je 32-godišnja Tajvanka Su-Wei Hsieh koja je sa 3-6, 6-4, 7-5 svladala prvu tenisačicu svijeta Rumunjku Simonu Halep i tako treći put u karijeri, a prvi put u All England Clubu, izborila mjesto u osmini finala pojedinačne konkurencije na Grand Slam turnirima.

Hsieh je nadoknadila set zaostatka, a u odlučujućem setu je preokrenula 1-4 te kod 4-5 spasila meč-loptu kad je bila na servisu. Unatoč porazu Halep će ostati na vrhu WTA ljestvice, jer je od prvih deset tenisačica svijeta u ovom trenutku, u igri ostala još samo Čehinja Karolina Pliškova, koja ju ne može prestići ni u slučaju da osvoji svoj prvi Grand Slam trofej.

Od 16 igračica koje će igrati u osmini finala ovogodišnjeg Wimbledona samo je sedam nositeljica, a čak deevet nepostavljenih igračica, što je rekord otkako je uveden ždrijeb sa 32 nositeljice.