Gol Mandžukića u pobjedi Juventusa

epa05604590 Juventus's Mario Mandzukic jubilates after scoring a goal during the Italian Serie A soccer match Juventus vs Sampdoria at Juventus Stadium in Turin, Italy, 26 October 2016.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Mario Mandžukić bio je strijelac prvog gola u 2-0 (0-0) pobjedi Juventusa na gostovanju kod Crotonea u zaostalom susretu 18. kola talijanskog prvenstva.

Mandžukić je doveo Juventus u vodstvo u 60. minuti kada je najbrže reagirao na odbijenu loptu nakon što je vratar Crotonea Cordaz uspio obraniti atraktivan pokušaj Asamoaha. Bio je to peti Mandžukićev prvenstveni pogodak ove sezone.

Pobjedu Juvdntusa je u 74. minuti potvrdio Gonzalo Higuain.

Mandžukić je odigrao čitavu utakmicu za Juventus, dok je Marko Pjaca po prvi puta u karijeri započeo utakmicu u početnoj postavi torinskog kluba i bio je na terenu do 89. minute.

Ovom pobjedom vodeći Juventus je stigao na 57 bodova i povećao je svoju prednost u odnosu na drugu Romu na sedam, a na treći Napoli na devet bodova. Crotone je ostao pretposljednji, 19. sa 13 bodova, devet manje od 17. Empolija koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak.

Od 20.45 svoj zaostali susret 18. kola odigrat će još Bologna i Milan.