Francuska: Monaco svladao PSG na Parku prinčeva

epa05223422 Jeremy Toulalan (L) of AS Monaco reacts with AS Monaco goalkeeper Danijel Subasic (R) after winning the French Ligue 1 soccer match between Paris Saint-Germain (PSG) and AS Monaco at the Parc des Princes stadium in Paris, France, 20 March 2016.  EPA/YOAN VALAT

Nogometaši Monaca svladali su PSG s 2-0 u posljednjoj utakmici 31. kola francuskog prvenstva odigranoj u nedjelju na pariškom Parku prinčeva i učvrstili se na drugom mjestu ljestvice.

Prvi vratar Monaca i hrvatske reprezentacije Danijel Subašić imao je nekoliko zapaženih intervencije prije nego što je goste u vodstvo doveo Brazilac Vagner Love u 65. minuti. Samo tri minute poslije vodstvo Monaca udvostručio je drugi Brazilac Fabinho efektno realiziranim kaznenim udarcem.

Opušteni igrači PSG-a, koji su još u prošlom kolu osigurali naslov prvaka, nisu u derbiju pokazali igru kakvom su već osam kola prije završetka prvenstva stvorili nedostižnu prednost. Monaco je imao snažniji motiv i ovom pobjedom stvorio zalihu od pet bodova u odnosu na trećeplasiranu Nicu. Za vodećim PSG-om i nakon današnje pobjede Monaco zaostaje 22 boda.